Nie żyje Ludwik Dorn. Były wicepremier i współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości miał 67 lat

Zmarł Ludwik Dorn. Polityk należał do grona założycieli Prawa i Sprawiedliwości. Był marszałkiem Sejmu, wicepremierem, oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Informację o śmierci polityka jako pierwszy podał portal Interia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ludwik Dorn był jednym z najważniejszych polityków w Polsce na początku XXI w. Publicysta, współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości, a także były wicepremier i marszałek Sejmu nie żyje. Jego trzecią żoną była Izabela Śmieszek-Dorn. Polityk miał cztery córki. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy murem za Ukrainą. Wspierają obywateli i wyrażają swój gniew. "Zachód musi powstrzymać Putina"

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Ludwik Dorn nie żyje. Były wicepremier miał 67 lat 

Ludwik Dorn zmarł w czwartek, w wieku 67 lat. Informację o jego śmierci potwierdził portal Interia oraz PAP u swoich źródeł wśród polityków PiS. W dalszym ciągu nie ujawniono przyczyn zgonu. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej wpisów żegnających polityka. 

Odszedł Ludwik Dorn. Wybitny parlamentarzysta, patriota. Dobrze przysłużył się Polsce. Należy mu się godne upamiętnienie w Sejmie - napisał Szymon Hołownia.
Niezwykle inteligentny, czasem nie do zniesienia, przez długi czas zwany "trzecim bliźniakiem". Polityk i autor bajek dla dzieci. Właściciel Saby. Autor słynnych słów o "susłoizacji PiS-u". Kierowca fiata 126 bis przy 190 cm. Wielki mózg i charyzma - żegnała polityka Agata Adamek, reporterka polityczna TVN24.

Ludwik Dorn urodził się w 1954 r. w Warszawie. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana. Studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W czasach PRL-u działał jako opozycjonista. Od 1990 zaczął bliską współpracę z Jarosławem Kaczyńskim. Był posłem w latach 1997-2015. W 2005 r. został wicepremierem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji. W tym czasie na jak zaczęły wychodzić polityczne różnice pomiędzy nim, a Jarosławem Kaczyńskim. W 2008 r. Dorn został wykluczony z PiS, jednak w wyborach, które odbyły się trzy lata później znów startował z list tej partii. Przystąpił do Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski. Odszedł z niego w 2012 r.

Więcej o:
Copyright © Agora SA