Andrzej Nowak nie żyje. Zmarł w wyniku przewlekłej choroby. Lider TSA i Złe Psy miał 62 lata. Był legendą polskiego rocka

Andrzej Nowak zmarł w wieku 62 lat. Muzyk był założycielem zespołu TSA, którego frontmanem jest Marek Piekarczyk. Rodzina muzyka potwierdziła odejście gitarzysty na portalach społecznościowych.

Więcej informacji na bieżące tematy znajdziesz na gazeta.pl

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Andrzej Nowak był gitarzystą, autorem tekstów, kompozytorem i przede wszystkim współzałożycielem legendarnego zespołu TSA. Skład uważany był za legendę polskiego heavy metalu, a od ponad 40 lat gromadził pod sceną tłumy fanów. Jeszcze cztery miesiące temu muzyk dawał swój sceniczny popis z bandem na koncercie w Gliwicach. Fani wspominają, że Andrzej Nowak był wulkanem energii, a koncerty były widowiskiem. Gitarzysta wraz ze swoim drugim zespołem Złe Psy zaplanowany miał koncert na marzec. Nawet jeśli się odbędzie, to niestety w niepełnym składzie.

Gary BurgessZmarł znany dziennikarz. Stacja podzieliła się wiadomością pożegnalną

Andrzej Nowak nie żyje. Lider TSA i Złe Psy miał 62 lat

Na portalach społecznościowych Andrzeja Nowaka pojawił się opublikowany przez jego rodzinę nekrolog.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji.
Pogrążona w smutku rodzina i przyjaciele - podpisano.

W rozmowie z RMF24 żona muzyka dodała, że śmierć nastała na skutek przewlekłej choroby. Na profilu muzyka masowo spływają kondolencje od fanów:

Wyrazy współczucia dla Rodziny. Strasznie smutna wiadomość. Ta muzyka i inne pasje, jakimi dzielił się i zarażał nas wszystkich, nie zaginą.
Aż trudno uwierzyć... Nieodżałowana strata... Odchodzą muzycy, których słuchaliśmy z moim pokoleniem. Żal i smutek.

Igor Bogdanoff i Grichka Bogdanoff nie żyjąBracia Bogdanoff nie żyją. Zmarł drugi z bliźniaków. Byli zakażeni COVID-19

Andrzej Nowak zmarł 4 stycznia 2022 roku o godzinie 16:00. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje.

Więcej o: