Jacqueline Avant nie żyje. Żona legendy muzyki została zastrzelona w domu w Beverly Hills. Trwa dochodzenie

Jacqueline Avant nie żyje. Żona Clarence'a Avanta, amerykańskiego dyrektora muzycznego i producenta filmowego, znanego pod pseudonimem "Ojciec Chrzestny czarnej muzyki", została zastrzelona w swoim domu w Beverly Hills.

Żona dyrektora muzycznego, Clarence'a Avanta została zastrzelona podczas ataku nieznanych sprawców na dom pary w Beverly Hills 1 grudnia - poinformowała policja w Beverly Hills na konferencji prasowej. Jacqueline Avant miała 81 lat.

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Więcej na temat wydarzeń w Stanach Zjednoczonych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacqueline Avant nie żyje. Kobieta została postrzelona w domu w Beverly Hills

Policja w Beverly Hills powiedziała w rozmowie z magazynem "E!", że 1 grudnia o godz. 2:23 w nocy otrzymano telefon w sprawie strzelaniny, do której doszło w jednym z domów. Funkcjonariusze przekazali, że mieszkanie należało do dyrektora muzycznego - Clarence'a Avanta oraz jego żony Jacqueline. Kiedy służby przybyły na miejsce, znaleziono w mieszkaniu 81-letnią kobietę z raną postrzałową, ale podejrzanego lub podejrzanych nie było już na miejscu. 

Jacqueline Avant została przewieziona do lokalnego szpitala w Beverly Hills, ale nie udało się jej uratować. Kobieta zmarła w szpitalu.

Początkowo policja nie chciała spekulować, czy wtargnięcie sprawców do domu Avantów miało charakter napadu rabunkowego. Nie znano motywów, ani sprawcy. W czwartek, 2 grudnia ogłoszono jednak, że aresztowano 29-letniego Aariela Maynora w związku z morderstwem Jacqueline Avant. Z nagrań z monitoringu wynika, że podejrzany opuścił dom, w którym Jacqueline została zabita. Znaleziono również broń, z której mogła być zamordowana kobieta.

Zaraz po zatrzymaniu policja nie mogła przesłuchać Maynora, ponieważ mężczyzna przypadkowo postrzelił się w stopę podczas próby włamania do innego domu w Hollywood. Podejrzany o zabójstwo Avant został przewieziony do szpitala i opatrzony. Obecnie Aariel Maynor przebywa w areszcie policyjnym.

Jacqueline Avant nie żyje. Kim była kobieta?

Jacqueline Avant była filantropką i żoną legendarnego dyrektora muzycznego - Clarence'a Avanta. W młodości pracowała jako modelka. Kierowała organizacjami pomagającymi osobom mieszkającym w biedniejszych dzielnicach Los Angeles. Miała dwoje dzieci - Nicole Avant, byłą amabasadorkę Stanów Zjednoczonych na Bahamach, a prywatnie żonę wicedyrektora Netfliksa - Teda Sarandosa, oraz syna Alexandra Du Bois Avant. 

Ikona koszykówki Earvin „Magic" Johnson napisał na Twitterze, że on i jego żona byli "zdruzgotani" wiadomością o śmierci Avant, nazywając ją "jedną z naszych najbliższych przyjaciół". Kobietę pożegnał także był prezydent USA - Bill Clinton.

Jackie Avant była cudowną kobietą, wspaniałą partnerką Clarence'a i matką Alexa i Nicole, aktywną obywatelką i bliską przyjaciółką Hillary i mnie przez 30 lat. Budziła podziw, szacunek i sympatię u wszystkich, którzy ją znali. Mamy złamane serce. Będzie nam jej bardzo brakować -  napisał Clinton na Twitterze.

Clarence Avant jest legendarnym dyrektorem oraz producentem muzycznym. Współpracował m.in. z Jay-Z, Diddym czy L.A. Reid. W latach 60. i 70. założył Sussex Records i Tabu Records, a w latach 90. był prezesem wytwórni Motown Records. 

Więcej o: