Jeździł na rolkach, potem łapał Pokemony. Wreszcie został... milionerem. Do kogo należy rząd dusz polskiego internetu

Friz, Blowek czy ReZi brzmią tajemniczo? Jeśli jakimś cudem to możliwe, to pora to zmienić. Oto zestawienie najpopularniejszych youtuberów w Polsce.

Ich kanały osiągają niesamowite liczby odsłon, a zebrani fani liczeni są w milionach. Poznajcie TOP 5 polskich twórców, których warto oglądać na YouTubie.

Zobacz wideo Najpopularniejszy youtuber w Polsce i... Europie?! Gwiazdy o gwiazdach - czyli tym razem o Frizie

Blowek, czyli numer jeden na polskim YouTubie

Od wielu lat numerem jeden na polskim YouTubie jest Blowek, czyli Karol Gązwa. Ten 24-latek platformę zna od podszewki i stale zdobywa nowych fanów. Swoją przygodę z YouTubem rozpoczął od kanału poświęconego popularnej grze Minecraft w 2011 roku - jego podpowiedzi miały pomóc innym graczom w skutecznej rozgrywce. Wychodziło mu to na tyle dobrze, że zebrał rzeszę obserwujących. Potem przyszłą kolej na wyzwania, które wymyślali fani bądź on sam. Już w 2014 roku prowadził czwarty pod względem wielkości (liczby subskrypcji) kanał w Polsce.

Dziś jego kanał ma prawie pięć milionów subskrypcji. Aktualnie jedną z najpopularniejszych serii Blowka są life hacki z TikToka. Oprócz tego chętnie zaprasza innych twórców i swoją mamę do wykonywania wspólnych wyzwań. 

 

Dodatkowo w 2019 Blowek wydał książkę "Zostań YouTuberem". Do świata YouTuba wprowadził... Cezarego Pazurę, którego wtajemniczył w arkana funkcjonowania platformy. 

Friz, czyli założyciel Ekipy - najpopularniejszej grupy youtuberów w Polsce

Karol "Friz" Wiśniewski swoją karierę zaczął wiele lat temu. Jak sam przyznał, pierwszy filmik wrzucił, gdy miał zaledwie 13 lat. Na początku nagrywał tricki na rolkach, później do zbierania pokemonów zaprosił innego youtubera, a dziś członka Ekipy, czyli Trombę. W końcu jako pierwszy w Polsce wpadł na genialny pomysł stworzenia grupy, która podbije serca nastolatków.

Friz jest założycielem wspomnianej Ekipy. Wspólnie z przyjaciółmi zwiedza świat i pokazuje masę ciekawych miejsc. Jak twierdzi, skupia się na jakości filmów, dlatego te pojawiają się u niego na kanale średnio co dwa tygodnie. 

Friz w subtelny sposób zdradza szczegóły 'Tajnego projektu'Fani Ekipy domyślają się co kryje się za "Tajnym projektem" Friza

 

Skromny chłopak jeżdżący na rolkach na podwórku stał się posiadaczem niemałej fortuny - szacuje się, że tylko w 2020 roku konto bankowe Karola Wiśniewskiego zasiliła kwota ok. 10 mln zł. Dziś Ekipa, którą założył ten 25-latek, zarabia bajońskie sumy na współpracach z innymi markami, w tym z producentem lodów, firmą Koral. Grupa, którą założył Friz, posiada też własną markę odzieżową - EkipaToNosi, wydała debiutancką płytę, zagrała koncert, a nawet stała się częścią spółki, która prawdopodobnie jesienią zadebiutuje na giełdzie. 

Niezapomniany ReZigiusz 

Remigiusz Wierzgoń użytkownikom internetu znany jest jako "ReZi" lub "ReZigiusz". ReZi zasłynął, nagrywając filmiki z Minecrafta, co oznacza, że na YouTubie działa od przeszło 10 lat. Aktualnie nagrywa wyzwania z przyjaciółmi i rozpoczął nowy projekt. "Thunder on Tour" to seria, w której podróżuje z przyjaciółmi po świecie i świetnie się bawią. Za nami pierwszy sezon we Włoszech. Ciekawe, na jaki kraj postawi następnym razem.

 

Obecnie kanał ReZiego na YouTubie obserwuje 4,22 mln osób. 25-latka można było poznać w programie "The Brain. Genialny umysł" - występował jako jeden z członków jury. Jest również właścicielem marki odzieżowej Rezi Style.

Sylwester Wardęga - poznajcie strażnika polskiego YouTuba

Jeśli chodzi o wyjaśnianie działania innych twórców i wytykanie błędów, jest mistrzem. Nikt tak jak on nie potrafi wyszukać rzetelnych informacji i przewidzieć kolejnych ruchów. Przed Sylwestrem Wardęgą i jego Watahą nic się nie ukryje. Wardęga jest właścicielem najpopularniejszego kanału commentary w Polsce - "WATAHA-KRULESTWO". Twórcy takich kanałów commentary skupiają się na komentowaniu bieżących wydarzeń czy innych filmów. I właśnie to robi Wardęga - komentuje działania innych youtuberów. Ostatnio głośno jest o jego sporze z Wersow, narzeczoną Friza z Ekipy.

 

Wardęga zasłynął nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Swoją przygodę na YouTubie zaczął od tzw. pranków, czyli kawałów i wkrętów, często na obcych, nieświadomych ludziach. Najpopularniejsze vlogi były poświęcone m.in. zmutowanemu psu-pająkowi, Gandalfowi zatrzymującemu tramwaj czy apokalipsie zombie.

 

W 2021 wziął także udział w walce na gali Fame MMA. Jego przeciwnikiem był youtuber Kacper "Blonsky" Błoński. Wardęga przegrał starcie poprzez tzw. techniczne poddanie. Kolejny raz stanie w oktagonie 2 października 2021. 

Sylwester Wardęga komentuje zaręczyny WersowCo sądzi Sylwester Wardęga o zaręczynach Friza i Wersow? "Fajnie"

Wybawiciel młodzieży. Z nim żadna lektura nie jest straszna

Lektury szkolne od zawsze były największym koszmarem znacznej części młodzieży. Większość uważa, że fabuła nie zachęca do czytania. Z pomocą przychodzi Mieciu Mietczyński. W luźny sposób streszcza lektury. Nic tak nie zapada w pamięć, jak jego żarty na temat głównych bohaterów. Oprócz tego recenzuje inne utwory kultury i testuje słynne przepisy. 

 

Mieciu Mietczyński jest nie tylko twórcą popularnego kanału na YouTubie, ale także... autorem książki "Wykłady profesora Niczego".

Więcej o: