Robert Lewandowski czasami nie śpiewa hymnu przed meczem. Dlaczego?! Wytłumaczył się

Robert Lewandowski nie śpiewa hymnu przed meczem - zauważyli kibice podczas ostatnich rozgrywek Euro. Piłkarz tłumaczył, że jest bardzo skupiony przed grą i "przeżywa swój patriotyzm w środku". Czy dzisiaj Robert odśpiewa hymn?

Już dzisiaj pierwszy mecz polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2020. Kibice bacznie będą obserwować grę naszych reprezentantów. Każde ich zachowanie na murawie będzie komentowane przed telewizorami.

Zobacz wideo Lewandowski: Pierwszy mecz będzie ważny, bo może dać poczucie pewności siebie

Gdzie piłkarze poznali swoje partnerki?Jak piłkarze poznali swoje żony? Krychowiak w sklepie z kafelkami.

Robert Lewandowski. Dlaczego nie śpiewa hymnu przed meczem?

Podczas ostatnich Mistrzostw Euro w 2016 roku wiele osób zwróciło uwagę, że kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski nie śpiewał Mazurka Dąbrowskiego. Każda z drużyn rozpoczyna bowiem mecz od wyśpiewania hymnu. Piłkarz wyjaśnił Faktowi, dlaczego wówczas tego nie robił.

Nie czułem w tamtym momencie potrzeby śpiewania. To nie był bunt. Po prostu nie czułem potrzeby. Bardziej wtedy przeżywałem hymn, gdy go nie śpiewałem, tylko słuchałem. Swój patriotyzm chciałem w tamtym momencie przeżywać w środku. Bez licytowania się, kto głośniej zaśpiewa. Tak wtedy czułem – mówił wówczas Robert Lewandowski.

Roberta Lewandowski przed każdym meczem jest bardzo skupiony. Kapitan polskiej drużyny narodowej odczuwa ogromną odpowiedzialność i presję, jakie spoczywają na nim. 

Robert Lewandowski od wielu lat jest filarem polskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Piłkarz ma za sobą rewelacyjny klubowy sezon. Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy Euro 2020 Robert Lewandowski został samodzielnym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie piłkarskiej Bundesligi.

Kapitan reprezentacji Polski 22 maja 2021 w meczu 34. kolejki Bundesligi z FC Augsburg strzelił 41. bramkę w sezonie i pobił rekord Gerda Müllera z sezonu 1971/1972. Jako najlepszy strzelec spośród wszystkich najwyższych lig zrzeszonych w UEFA został laureatem Europejskiego Złotego Buta, dokonując tego jako pierwszy Polak w historii.

Teraz przed Robertem Lewandowskim stoi nowe, trudne zadanie. Musi przeprowadzenia naszą reprezentację przez rozgrywki Euro 2020. Dzisiaj piłkarze zagrają ze Słowacją. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 i będzie transmitowany na antenie TVP 1.

Następnie będziemy oglądać naszą reprezentację w meczu z Hiszpanią 19 czerwca o godz. 21.00 na Estadio La Cartuja w Sewilli. Kolejny mecz drużyna rozegra ze Szwecją 23 czerwca o godz. 18.00 ponownie na stadionie w Petersburgu.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska gotowa na mecz Polska - Słowacja. Pokazała, jak wspiera męża

Trzymamy kciuki za udany występ naszej reprezentacji na Euro. Jaki wynik obstawiacie?

Więcej o: