Nazywają ją Fioną ze "Shreka". Wszystko z powodu nietypowego kształtu nosa. Kobieta walczy z hejtem

Laudiane Fernandes nie zliczy, ile razy spotykała się z uszczypliwymi uwagami dotyczącymi swojego wyglądu. Wiele osób twierdzi, że kobieta w ogóle nie powinna się pokazywać publicznie.

Laudiane Fernandes ma 42 lata i mieszka w Brazylii. Kobieta przyszła na świat z licznymi naczyniakami na twarzy - głównie w okolicach oczu i nosa. Choć schorzenie to zwykle nie zagraża życiu, może je skutecznie utrudniać, powodując m.in. częste i obfite krwotoki. Właśnie z tego względu, kiedy Laudiane skończyła 16 lat, zdecydowała się na operację. Niestety, w wyniku zakażenia, nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Zobacz wideo Agata Rubik wyśmiewa korzystanie z medycyny estetycznej

Laudiane Fernandes przeszła poważne operacje. Wystąpiły powikłania

Naczyniaki znajdowały się nie tylko na twarzy kobiety, lecz także wewnątrz nosa. Z tego względu lekarze zmuszeni byli naciąć skórę i zmienić kształt nosa. Po zabiegu doszło do zakażenia, w wyniku którego nos Fernandes częściowo się zapadł. Specjaliści, aby uratować sytuację, zrobili 16-letniej wówczas Laudiane przeszczep. Dzięki operacji kobieta może normalnie oddychać. Niestety, kształt i wielkość nosa odbiegają od normy.

Anna StarmachStarmach pokazuje brzuch kilka dni po porodzie: Ja się tego nie wstydzę

Odmienny wygląd spowodował lawinę obraźliwych komentarzy

Z wyzwiskami dotyczącymi wyglądu kobieta walczy do dziś. Fernandes często słyszy, że jest Pinokiem albo księżniczką Fioną z popularnego filmu animowanego "Shrek". Jednak to wszystko nie spowodowało załamania u kobiety. Laudiane założyła konto na Instagramie, gdzie odważnie pokazuje zdjęcia swojej twarzy. Jej profil śledzi już kilkadziesiąt tysięcy osób.

Nie wstydzę się. Nie czuję się gorsza ze względu na to, jak wyglądam. Wierzę, że to, przez co przeszłam, w rzeczywistości uczyniło mnie silniejszą. Nic nie powstrzyma mnie od realizacji moich marzeń - czytamy w jednym poście na Instagramie Fernandes.

Paulina Smaszcz, Maciej KurzajewskiSmaszcz zdradza szczegóły związku z Kurzajewskim. "Czułam się poniżana"

Laudiane nie zwraca uwagi na hejt wymierzony w jej stronę i każdego dnia jest inspiracją dla wielu kobiet. Fernandes pragnie pokazać, jak ważna jest samoakceptacja - to nasza prawdziwa siła!

Więcej o: