Dziewięcioletnia córka gwiazdy "Przyjaciół" zdecydowała się na ogolenie głowy. Ten czyn niesie za sobą ważne przesłanie

Córka Davida Shwimmera podjęła ostatnio bardzo odważną decyzję wizerunkową. Za wyborem dziewięciolatki kryje się jednak coś więcej.

Serial "Przyjaciele" spokojnie można określić mianem kultowego. Emitowany od 1994 roku amerykański sitcom do dzisiaj zrzesza ogromną liczbę fanów w światowej skali.

Zobacz wideo

Córka bohatera "Przyjaciół" ogoliła głowę

Dziewięcioletnia córka jednego z bohaterów serii - Davida Shwimmera - wpadła na nietypowy, jak dla tak młodej osoby, pomysł na manifest. Pełna podziwu była żona gwiazdora telewizyjnego Zoë Buckman pochwaliła córkę.

Obserwując, w jaki sposób dzisiaj dzieci kwestionują normy i standardy, na które my byśmy nawet nie wpadli, rozpiera mnie duma i nadzieja - pisze Zoë Buckman

Na swoim instagramowym profilu Zoë udostępniła relację, w której pokazuje, jak na życzenie dziewięciolatki ścina jej długie brązowe włosy. Pod zdjęciami sprzed i po metamorfozy pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy wyrażających podziw i szacunek. Treść tej decyzji niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie. Chodzi o świadomość własnego ciała oraz manifest przeciw problemom dzisiejszego świata, takim jak brak pewności siebie czy kompleksy.

Jej włosy, jak i całe ciało należą do niej. Taka decyzja buduje w niej odwagę i pewność siebie, by nieść światu przesłanie. To ważne, aby uczyć dzieci pewności siebie najwcześniej jak się da - piszę matka

Ojciec dziewczyny, mimo iż jest po rozstaniu z żoną, zabrał pozytywny głos w sprawie w mediach społecznościowych.

Nie jesteśmy już parą, ale Zoë i ja jesteśmy rodzicami dziewięcioletniej córki, a także zwolennikami sprawiedliwości społecznej i reform - tłumaczył David.

Pod zdjęciem uśmiechniętej Cleo z ogoloną na jeża głową pojawiły się pochwały od znanych osób. 

Ona wygląda wspaniale
Piękna Cleo. Uwielbiam ją
Kocham

Decyzję dziewczynki skomentowały między innymi piosenkarka Paloma Faith, prezenterka Amanda de Cadenet czy gwiazda serialu telewizyjnego "Sprawa Idealna" Cush Jumbo.

Podziwiamy za odwagę!

Więcej o: