O tym romansie nikt nie miał pojęcia. Zbigniew Zamachowski spotykał się ze znaną aktorką. "Podobało się jej, że jest taki romantyczny"

Zbigniew Zamachowski w przeszłości był mocno zauroczony Małgorzatą Pieńkowską. I to ze wzajemnością. Jednak ich drogi się rozeszły.

Byli młodzi, beztroscy. Zbigniew Zamachowski zaraz pod koniec lat 80-tych, tuż po studiach, trafił do Warszawy, gdzie dostał angaż w Teatrze Studio. Jak czytamy w "Dobrym Tygodniu" to właśnie wtedy zwrócił uwagę na młodszą o 4 lata Małgorzatę Pieńkowską. Zauroczył się nią, podobała mu się jej spontaniczność. Aktorka nie pozostała obojętna na zaloty kolegi.

Co więcej, jego uczucie do aktorki było na tyle silne, że myślał nawet o poproszeniu jej o rękę. Jednak nie zdecydował się na poważne deklaracje i szansa na wielką miłość przepadła.

- Małgosia ciepło wspomina tamte chwile. Podobało się jej, że Zbyszek jest taki romantyczny, szarmancki, przynosił bukiety kwiatów. Podziwiała, jak świetnie gra na pianinie - zdradziła tygodnikowi osoba z kręgu ich wspólnych znajomych.

Małgorzata Pieńkowska wyszła wtedy za mąż za Jacka Sobala, a aktor ożenił się z Anną Komornicką. Jednak nadal łączy ich ciepła relacja i nić sympatii. A gdy się widzą, zawsze serdecznie się witają i zamienią kilka słów.

Myślicie, że tworzyliby udane małżeństwo?

AW