"Nasz nowy dom". Dowbor zastała dom w strasznym stanie: zagrzybione ściany, brak łazienki. Zrobiła z niego perełkę!

W ostatnim odcinku programu "Nasz nowy dom" Katarzyna Dowbor z ekipą pomogli rodzinie ze wsi Wólka Iłówiecka. To, co zastali, wprawiło ich w osłupienie.

Katarzyna Dowbor w programie "Nasz nowy dom" odwiedziła rodzinę pani Agnieszki Żukowskiej we wsi Wólka Iłówiecka. Zły stan techniczny małego domku, w którym mieszkała z trzema córkami widać było już z zewnątrz - dziurawy dach, nieszczelne okna.

Wszyscy spali w jednym pokoju, dziewczyny (14-letnia Joasia, 13-letnia Justyna i 9-letnia Iza) nie miały warunków do nauki. W domu zbudowanym w latach 50-tych brakowało ciepłej wody, a domownicy musieli myć się w metalowej wanience. Znajdująca się na zewnątrz toaleta była sporym problemem.

Dziewczyny boją się wychodzić z domu po zmroku - powiedziała bohaterka programu.

W mieszkaniu było zimno, hulał wiatr. Wszystko przez nieszczelne okna. Do tego dochodził zapadający się sufit, który sypał się na głowę. Mimo wszystko starali się żyć szczęśliwie:

Myślę, że nam dużo nie brakuje. Jesteśmy szczęśliwi, bo się kochamy, mamy siebie. Chciałabym jednak mieć własne biurko - powiedziała Asia.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Remont

Gdy rodzina zobaczyła dom, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pani Agnieszka i jej córki były zachwycone sprzętami w kuchni oraz swoimi pokojami.

Nie wiedziałam, że on jest taki ładny - powiedziała pani Agnieszka. - To był szok, że nasz dom mógł się tak całkowicie zmienić - dodała Joasia.

Efekty pracy Katarzyny Dowbor i ekipy programu "Nasz nowy dom" możecie zobaczyć w naszej galerii. Mamy nadzieję, że rodzinie będzie się dobrze żyło w nowym domu.

AW

Więcej o:
Komentarze (64)
'Nasz nowy dom'. Katarzyna Dowbor zastała dom w strasznym stanie: stare ściany, brak łazienki. Zrobiła z niego perełkę!
Zaloguj się
 • jurek42

  Oceniono 59 razy 49

  czytam i widze , ze Polaków katolików żal d. ściska. Ludzie idą święta , rozluźnijcie pośladki i uśmiechnijcie się.

 • Andrzej Szymański

  Oceniono 30 razy 24

  Dowbor"zrobila" To tak jak w tym kawale-przychodzi furman i mowi -wegiel przywiozlem,kon odwraca leb i mowi -ty przywiozles!

 • elzbietttta

  Oceniono 47 razy 23

  Podziękowania to przede wszystkim należą się ekipie remontowej, pracującej ciężko przy remoncie. Dowbor nic tu w perełki nie zmienia, denerwuje tylko tym swoim ciągłym „super, chłopie”.

 • evi-ana

  Oceniono 22 razy 20

  Zawsze przy okazji takich programów wkurzam się, że dla ludzi w takiej sytuacji nie ma rozwiązań systemowych - bo tej jednej rodzinie się pomoże, a co z innymi w podobnej sytuacji? Wielu ludzi niestety żyje w takich warunkach a pieniądze z budżetu idą na masę niepotrzebnych rzeczy typu fundusz kościelny czy finansowanie pewnego "ojca" i premie dla "przepracowanych" ministrów.

 • jerzytop

  Oceniono 23 razy 15

  Wszystko niby OK Naprawdę szybko i z wierzchu b.ładnie . Tylko gdy dom był systematycznie zalewany wodą z przeciekającego dachu nie sposób to wszystko wysuszyć ,zbutwiałe belki usunąć itd . Po paru miesiącach może okazać się ,że zacznie śmierdzieć a wilgoć bedzie wychodzić na ładnie pomalowane nowe płyty gipsowo kartonowe . A z tego co widziałe nie były one nawet z tych zielonych wodoodporne w jakimś stopniu
  Bardzo sie cieszę ,że ta miła rodzina ma teraz warunki do mieszkania Pozdrawiam

 • Bondek Maciejowski

  Oceniono 14 razy 12

  Czytam .... Chyba lepiej nic nie robić a niech gniją w smrodzie a dowbor pogonić na zbity pysk . A ty cos zrobił , zrobiła gdzie potrzeba pomocy sa wsród was biedni nie dający rady zmienić swój los ,nie wiesz jak zacząć zrób malutki gest spytaj , działaj . Zeby takich dowborow było w każdej tv bylibyśmy bogatsi i szczęśliwszy . Barany

 • Mar Jka

  Oceniono 11 razy 11

  Jestem w szoku, jestem mieszkancem sasiedniej wsi Grabina i jest mi wstyd ze w naszej spspolecznosci jest tak potrzebujaca rodzina i zastanawiam sie dlaczego, przecierz jest soltys ktury zbiera podatki i widzi, jest tez i ksiadz który chodzi raz do roku po koledzie i widzi, dlaczego nikt nie zaalarmowal o tym ze jest tu potrzebna pomoc!!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 11 razy 11

  Nie oceniając, to nie Dowbor dała na to pieniądze, ani Dowbor zrobiła.
  Odegrała tylko swoją rolę, za pieniądze, nie w czynie społecznym.
  Po prostu takie programy robi się na całym świecie, a pieniądze poza stacjami telewizyjnymi dają sponsorzy zazwyczaj z branży budowlanej.
  Dla "obdarowanych" jest to rodzaj totolotka.
  I jak z tymi, którzy w lotka wygrali: otoczenie zazdrości i zawiści, gdy się dowie.
  Taka wolska!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX