Sylwester przed telewizorem? Zobacz, kto wystąpi i gdzie

Sylwester tuż, tuż. Największe polskie stacje walczą jak lwy o Waszą uwagę. Co wybierzecie zależy od Was, tymczasem my dla Was już dziś przedkładamy menu serwowane w telewizji podczas sylwestrowej nocy.

TVN

TVN swojego Sylwestra przenosi z Krakowa do Warszawy. O godzinie 19:00 (początek transmisji w TVN o 19:45) przed Pałacem Kultury i Nauki rozpocznie się wielki koncert pod hasłem: "Hello 2017".

Scenie szerokiej na 43 metry i wysokiej na 21, która na placu Defilad stanęła już przed Bożym Narodzeniem pojawią się takie gwiazdy jak: LemON, Agnieszka Chylińska, Anna Wyszkoni, Lady Pank, Sound'N'Grace, Kombii, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Natalia Nykiel, Cleo, Jula, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski i Daria Zawiałow. 

 

Cieszymy się, że tym razem dzięki TVN cała Polska będzie mogła powitać Nowy Rok razem z mieszkańcami stolicy. To będzie wyjątkowa i jakościowa impreza, prace nad programem już trwają - mówił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Do oświetlenia sceny będzie wykorzystanych 850 inteligentnych głów oświetleniowych.
Kula dyskotekowa, która zdobi scenę została zbudowana z 980 lustrzanych elementów.
Zainstalowano 700 metrów ekranów diodowych.

Scena na Sylwestra w WarszawieScena na Sylwestra w Warszawie Plotek Exclusive

 Wiadomo też, że wzorem sylwestrowych imprez na Błonach Stadionu Narodowego także i na placu Defilad stanie interaktywny telebim. W tym roku wyświetlane będą na nim zdjęcia zwycięzców konkursu "Fantastyczny 2016" (szczegóły tutaj). Dla tych, których nie porwą ani zdjęcia, ani wykonawcy na scenie, sponsor koncertu firma Innogy przygotowała "moc atrakcji" jednak póki co organizator nie zadecydował się zdradzić, co dokładnie to oznacza. Pokazano jedyne TAKIE zdjęcie:

Wejście na teren koncertów rozpocznie się około godziny 19:00, natomiast finał imprezy przewidziano na około 1 w nocy. Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu, wejściach i regulaminie na stronie: Wawasylwester.pl.

Polsat

"Sylwestrowa Moc Przebojów", czyli innymi słowy Sylwester z Polsatem, już po raz drugi zawita do Katowic, pod Spodek. Tegoroczny koncert upłynie pod hasłem muzyki z lat 80., więc widzowie usłyszą zarówno polskie przeboje, jak i covery zagranicznych hitów (np. "The Final Countdown" Europe w wykonaniu Feela, "Forever Young" Alphaville  w wersji Natalii Szroeder, czy hit Whitney Houston "I Wanna Dance With Somebody" w aranżacji Ewy Farnej).

A kto wystąpi? Lista gwiazd Polsatu jest naprawdę długa. O dobry nastrój widzów Polsatu zadbają: Beata Kozidrak i Bajm, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Bednarek, Zbigniew Wodecki, Enej, Sylwia Grzeszczak, Sarsa, Natalia Szroeder, Blue Cafe, Piersi, Feel, Golec uOrkiestra, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Video, Andrzej Cierniewski, zespół Piękni i Młodzi, Sami, IRA i Boys.

Jako że tematem przewodnim są lata 80. to i główna gwiazda wieczoru musi wpisywać się w leitmotiv, będzie nią Thomas Anders z Modern Talking. Dodatkowo organizatorzy postanowili sylwestrowy koncert dozą humoru, a o nią zadba Kabaret Młodych Panów.

Konferansjerką zajmie się także pokaźne grono gwiazd. Sylwestrowy toast wypiją z widzami Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Agnieszka Kaczorowska, Natalia Szroeder i Maciej Rock.

Całe widowisko odbędzie się na scenie o powierzchni 322 mkw. Szeroką na 65 i wysoką na 22 metrów (8 piętro) scenografię sceny uzupełni prawie 500 mkw ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże, 15 kamer. Muzyki z Katowic będzie też można posłuchać w eterze - na falach RMF FM.

 

TVP 2

TVP 2 swojego Sylwestra - wbrew wcześniejszym ustaleniom - organizuje nie we Wrocławiu, lecz w Zakopanem. U podnóża Tatr wystąpią: Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Anita Lipnicka, De Mono, Szymon Chodyniecki, Zakopower, Cugowscy, Afromental, Future Folk, Tuhgaj bej, Patryk Kumór, Formacja Nieżywych Schabuff, Oceana, Shaun Baker. Pojawią się także zagraniczne gwiazdy: Boney M., Dr Alban, Loona oraz Zespół Arrival.

Zakopane to zimowa stolica Polski, która co roku przyciąga setki turystów. Dziwi mnie, że do tej pory żadna stacja nie pomyślała o tym mieście przy organizacji imprezy sylwestrowej. Jestem przekonany, że "Sylwester z Dwójką" będzie najlepszy – powiedział prezes TVP Jacek Kurski na konferencji.

Specjalną atrakcją mają być występy duetów. I tak Dolna Rówień Krupowa - rozległy teren w centrum miasta - rozbrzmi dziękami muzyki m. in. Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka czy Izabeli Trojanowskiej z Budką Suflera.

Aby u stóp Giewontu wszyscy szampańsko się bawili, nie może zabraknąć tańców. Jeżeli uczestników nie porwie muzyka, być może uda się to Stefano Terrazzino, który razem z tancerzami Agustina Egurroli prezentował będzie na scenie sambę, jive’a, walca, rock n’rolla i "energetyczny taniec góralski". Podhalańskie akcenty odgrywają znaczącą rolę nie tylko w występach tanecznych, lecz także scenografii czy kostiumach.

Organizatorzy Sylwestra 2016, w tym dyrektor TVP2 Marcin Wolski, zapewniali, że zrobią wszystko, by połączenie podhalańskiej tradycji i żywiołowości z najlepszą polską i światową muzyką rozrywkową złożyło się na fascynujące widowisko - czytamy na oficjalnej stronie imprezy Sylwester.tvp.pl.

Kto poprowadzi koncert? Na scenie pojawią się dwa duety konferansjerów i tak zobaczymy: Marcelinę Zawadzką i Tomasza Kammela oraz Halinę Mlynkovą i Stanisława Karpiela-Bułeckę.

Sylwester z TVP2Sylwester z TVP2 Plotek.pl

 

 ZI

 

 

Sylwestrowy koncert której stacji TV podoba Ci się najbardziej?
Więcej o: