Victoria Beckham pocałowała córkę w usta. W sieci burza. "Pedofilia". Inni zamieszczają swoje zdjęcia z dziećmi w obronie

Victoria Beckham zamieściła w sieci zdjęcie, na którym całuję swoją pięcioletnią córkę w usta. Fotografia wywołała ogromną dyskusję wśród internautów i w mediach. Część komentujących nazwała takie zachowanie niewłaściwym, inni, w ramach wsparcia dla projektantki, zaczęli publikować swoje zdjęcia z dziećmi.

Harper, córka Davida i Victorii Beckham, w niedzielę obchodziła piąte urodziny. Była członkini zespołu "Spice Girls" życzenia złożyła jej również na Instagramie. Zdjęcie, na którym całuje dziewczynkę opatrzyła podpisem:

Wszystkiego najlepszego skarbie. Wszyscy bardzo cię kochamy. Całusy od mamy.
 

Czuły gest projektantki część internautów odebrała jako niewłaściwy. Pod zdjęciem posypało się sporo nieprzychylnych komentarzy, 

Może jestem staromodna, ale one wyglądają jakby się namiętnie całowały.
Nie powinno się całować dziecka w usta. Nie chcę być niemiły, ale po prostu tak się nie robi. 

To te z łagodniejszych komentarzy. Nie brakło też takich określeń jak "pedofilia", "obrzydliwość" czy "lesbijki". Sprawą zajęła się nawet telewizja BBC News, która zaprosiła do dyskusji ekspertkę od etykiety, Ona również oceniała zachowanie Beckham jako niewłaściwe.

Z członkiem rodziny nie powinno całować się w usta, o ile nie jest to twój mąż. Ja sama czułabym się niekomfortowo robiąc to i podejrzewam, że sporo rodziców również. Jeśli ona uważa, że to właściwe, niech to robi. Ale nie powiedziałabym, że daje szczególnie dobry przykład - oceniła. 

Okazało się, że spora część rodziców nie zgadza się ze słowami ekspertki telewizyjnej. W obronie Beckham stanęła rzesza internautów. 

Obrzydliwym jest akurat to, że tak wiele osób nadaje kontekst seksualny zdjęciu matki z córką. To piękne zdjęcie i nie ma w nim nic niewłaściwego. 
To przerażające, że żyjemy w świecie, w którym rodzic całujący dziecko jest piętnowany. Victoria jest wspaniałą matką, widać, że bardzo kocha swoją córkę. 
Świat oszalał. Ja całuje swoje pięcioletnie dziecko ciągle. Nie ma w tym nic złego - pisali. 

Jako wyraz wsparcia dla Beckham, rodzice zaczęli publikować w sieci swoje zdjęcia z wymianą czułości z dziećmi.

 
 

Przyłączyli się też ojcowie.

A jakie jest Wasze zdanie w sprawie?

Zobacz wideo

EK

Czy zachowanie Victorii Beckham jest niewłaściwe?
Więcej o: