Księżna Kate miała suknię jak z bajki. Teraz padły oskarżenia: to PLAGIAT. Sprawa jest w sądzie

Księżna Kate wzięła ślub z księciem Williamem w bajecznej sukni projektu Sarah Barton, dyrektor kreatywnej marki Alexander McQueen. Projektantkę oskarżono teraz o... kradzież pomysłu na ślubną suknię księżnej. Sprawa trafiła do sądu.
 

Księżna Kate i książę William już niedługo, bo 29 kwietnia, będą świętować piątą rocznicę ślubu. Na krótko przed tym ważnym wydarzeniem jeden szczegół ich ceremonii znowu wraca na łamy tabloidów i portali plotkarskich.

Chodzi o bajkową suknię ślubną księżnej Kate, którą zaprojektowała Sarah Burton, główna projektantka domu mody Alexander McQueen. Teraz o swoje prawa do tego projektu upomniała się jednak inna brytyjska designerka, Christina Kendall, która oskarżyła markę McQueen o kradzież.

Zdaniem Kendall, Burton wykorzystała przesłany przez nią do siedziby księcia Williama projekt, nieznacznie tylko go zmieniając. W "poprawionej" kreacji jej autorstwa, ale z metką Alexandra McQueena, kilka tygodni później poszła do ślubu Kate Middleton , późniejsza księżna Cambridge.

Projekt sukni autorstwa Christiny KendallProjekt sukni autorstwa Christiny Kendall Screen z YouTube.com Screen z YouTube.com

Przedstawiciele McQueena już odnieśli się do tych zarzutów, całkowicie je dementując.

Christine Kendall po raz pierwszy skontaktowała się z nami prawie cztery lata temu, sugerując, że bezprawnie wykorzystaliśmy jej projekt. Już wtedy jasno daliśmy jej do zrozumienia, że te oskarżenia są nonsensem. Sarah Burton nigdy nie widziała projektu pani Kendall i nie wiedziała nawet o jej istnieniu dopóki ta pani się do nas nie odezwała - jakieś trzynaście miesięcy po ślubie książęcej pary - czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu domu mody Alexander McQueen.

Sama Christina Kendall zapewnia, że nie oskarża o kradzież swojego projektu księżnej Kate, lecz projektantów kultowego domu mody.

Zarzuty nie są skierowane przeciwko księżnej Catherine, a Pałac Buckingham nie jest w tej sprawie niczemu winny - powiedział prawnik projektantki.

Projekt sukni autorstwa Christiny KendallProjekt sukni autorstwa Christiny Kendall Screen z YouTube.com Screen z YouTube.com

Kendall opublikowała również na YouTube film, w którym przedstawia swoje stanowisko i porównuje swój projekt do ślubnej kreacji Kate. Rzeczywiście widzicie jakieś podobieństwo?

IN

Więcej o:
Copyright © Agora SA