Andrzej Duda i Marta Kaczyńska na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Spójrzcie na TE zdjęcia

Andrzej Duda w niedzielę przez cały dzień brał udział w obchodach 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wśród osób, które mu towarzyszyły, była córka zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Marta Kaczyńska.

Andrzej Duda uroczystości związane z 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej rozpoczął na Wawelu, gdzie w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów spoczywają Maria i Lech Kaczyńscy. Kilka godzin później, wraz z Martą Kaczyńską i Jarosławem Kaczyńskim , odsłonili na Pałacu Prezydenckim w Warszawie tablicę upamiętniającą zmarłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu prezydentowi za upamiętnienie mojego ojca. Po 6 latach ojciec doczekał się kolejnego miejsca pamięci w otwartej przestrzeni w Warszawie. To symbol przełamania wymuszonej niepamięci, z którą mieliśmy do czynienia przez ostatnie lata. Wymuszonej niepamięci o człowieku, polityku, wielkim patriocie, który swoim życiorysem zaświadczył, że obiektywnie na pamięć zasługuje - mówiła Marta Kaczyńska.

Podczas uroczystości Marta Kaczyńska i prezydent Duda objęli się serdecznie. Tak czułych, prawie intymnych ich zdjęć jeszcze nie widzieliśmy.

<< MARTA KACZYŃSKA I PREZYDENT ANDRZEJ DUDA >>

W uroczystości wzięli udział również premier Beta Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz szef PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz wideo

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.