Premier Kanady wzniósł toast za królową Elżbietę. Podziękowała mu i... tego NIKT się nie spodziewał. Odpowiedział na Twitterze

Justin Trudeau, premier Kanady, wzniósł toast za królową Elżbietę. Podziękował jej za "długą i niestrudzoną służbę". Królowa zażartowała, że... poczuła się stara.

Justin Trudeau to młody, przystojny i nowoczesny premier Kanady. Niedawno zyskał sympatię na całym świecie wprowadzając w swoim gabinecie parytet, "ponieważ mamy 2015 rok".

Teraz ma szansę na jeszcze większą sympatię za sprawą dialogu z królową Elżbietą II . Rzecz działa się podczas spotkania Commonwealthu na Malcie. Premier wzniósł toast za królową.

Mam zaszczyt wznieść toast za jej wysokość, głowę wspólnoty narodów, królową Kanady, mając na względzie to, jak długą i niestrudzoną służbę Jej Wysokość sprawuje dla wspólnoty i jej obywateli - powiedział.

Dodał też, że jest 12. premierem Kanady wybranym za czasów 63-letniego panowania królowej Elżbiety nad Wielką Brytanią i Commonwealthem, którego Kanada jest członkiem.

Justin TrudeauJustin Trudeau Reuters Reuters

Uprzejme słowa królowa odebrała po swojemu.

Dziękuję panie premierze za sprawienie, że czuję się tak stara - powiedziała ze śmiertelną powagą, czym tylko wzmogła ogólną wesołość na sali.

Królowa ElżbietaKrólowa Elżbieta AP AP

Chwilę potem śmiała się oczywiście również królowa dowodząc, że poczucie humoru nie jest jej obce.

Królowa ElżbietaKrólowa Elżbieta Reuters Reuters

Królowa była łaskawa, lub może raczej jej asystenci, powtórzyć to na królewskim koncie na Twitterze, dzięki czemu dowiedział się o tym świat.

Wpis na profilu królowej ElżbietyWpis na profilu królowej Elżbiety Screen z Twitter.com/BrithshMonarchy Screen z Twitter.com/BrithshMonarchy

Premier Trudeau z kolei poczuł się zobowiązany i odpowiedział królowej komplementem.

Wprost przeciwnie, jesteś zawsze młoda. Tego wieczoru miałem zaszczyt wznieść toast za twoje życie, które poświęciłaś służbie - odpisał (lub zrobił to ktoś z jego asystentów).

Wpis na profilu Justina TrudeauWpis na profilu Justina Trudeau Screen z Twitter.com/Justin Trudeau Screen z Twitter.com/Justin Trudeau

Tam, gdzie wszystko zawodzi, pozostaje jeszcze broń niezawodna: poczucie humoru. Całe szczęście, że królowa Elżbieta ma go pod dostatkiem.

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.