Hanna Lis i kolejna wpadka na wizji. Krystyna Pawłowicz krytykuje, dziennikarka odpowiada. Ostra wymiana zdań na FB

Dziennikarka nie miała najlepszego tygodnia. W swoim programie "Po przecinku" najpierw nazwała format normandzki "norymberskim", potem zapomniała nazwiska rozmówcy. Nagranie z wpadką stało się hitem internetu, mniej rozbawiona była Krystyna Pawłowicz. Lis odpowiedziała na jej krytykę na Facebooku.

Hanna Lis w środowym wydaniu "Po przecinku" gościła Romana Giertycha. Rozmowa dotyczyła starań prezydenta Andrzeja Dudy o włączenie Polski do rozmów w sprawie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, a więc zmiany obowiązującego aktualnie formatu normandzkiego, w ramach którego, w tym celu spotykają się Francja, Niemcy, Rosja i Ukraina. Rzecz w tym, że dwukrotnie użyła sformułowania "format norymberski".

Jeszcze głośniej w internecie komentowano potknięcie z piątkowego wydania programu. Kończąc rozmowę z profesorem Adamem Rotfeldem, nie była w stanie przypomnieć sobie jego nazwiska, co próbowała zamaskować udając, że słucha współpracowników mówiących jej do słuchawki, a sprawę "załatwiła" żegnając się z widzami. Tego samego dnia nagranie z "problemami" Lis trafiło na serwis Youtube.com. Ma już prawie sto tysięcy wyświetleń.

 

Do złej passy Lis odniosła się na Facebooku polityk Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz. We wpisie przypomniała również wpadkę dziennikarki sprzed kilku tygodniu, kiedy rozmawiając z Pawłem Kukizem, nie poradziła sobie z rozwinięciem skrótu JOW.

Wpis Krystyny PawłowiczWpis Krystyny Pawłowicz Facebook.com/KrystynaPawlowicz Facebook.com/KrystynaPawlowicz

Hanna Lis na krytykę odpowiedziała w komentarzu do wpisu. Zapewniła Pawłowicz, że wie o czym rozmawia z gośćmi, a wpadki zdarzają się każdemu.

Serdecznie Panią pozdrawiam, Pani Profesor. I życzę więcej wyrozumiałości dla bliźnich, jak głosi Kościół, na którego nauczanie przecież nierzadko się Pani powołuje. Zapewniam Panią, że doskonale wiem o czym rozmawiam, przejęzyczenie może zdarzyć się każdemu.[...] Niezmiennie mam nadzieję, że przyjmie Pani kiedyś zaproszenie do programu.

Przy okazji wypomniała polityk głośną aferę z "wziąść". Między Lis i Pawłowicz wywiązała się długa wymiana zdań.

Rozmowa Hanny Lis z Krystyną Pawłowicz na FacebookuRozmowa Hanny Lis z Krystyną Pawłowicz na Facebooku Facebook.com/KrystynaPawlowicz Facebook.com/KrystynaPawlowicz

Hanna Lis za swoje pomyłki przeprosiła widzów w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Miałam producentkę "na słuchawce" i nie wiedziałam, czy kończyć, czy dalej prowadzić rozmowę. Jeśli chodzi o przejęzyczenie z formatem normandzkim - cóż, mogę tylko przeprosić widzów i liczyć na wyrozumiałość. Zmęczenie zabija niekiedy koncentrację. Dziennikarz też człowiek, mam nadzieję, że państwo zrozumieją - powiedziała .

Hanna LisHanna Lis WBF WBF

em

Materiały partnerów

celebrity look

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o: