Magda Welc 5 lat wzruszyła Polskę w "Mam Talent". Teraz wraca na scenę jako młoda kobieta. "Był taki moment, kiedy myślałam, żeby odpuścić"

Kiedy jako 12-letnia dziewczynka wygrała trzecią edycję talent show, wiele fanów przyjęło taki rezultat z niezadowoleniem, stwierdzając, że to za wcześnie na rozpoczynanie kariery w show-biznesie. Magda Welc wraca dziś na scenę z nowym projektem. Sprawdzamy, co u niej słychać i jak się przez te lata zmieniła.

Kiedy skromna i zaledwie 12-letnia dziewczynka 5 lat temu zaśpiewała w "Mam Talent" piosenkę Edyty Geppert "Nie żałuję", płakała cała Polska. Magda Welc przez kolejne etapy programu przeszła jak burza, a w finale, ku zaskoczeniu wielu, pokonała Kamila Bednarka - dziś pierwszoligową gwiazdę polskiej muzyki. Nie wszystkim takie rozstrzygnięcie przypadło do gustu. Niektórzy uznali, że Welc jest zbyt młoda na rozpoczynanie kariery, innym nie podobało się, że mała dziewczynka, w "sukience z ochronki" (jak to podsumowała w słynnych słowach Małgorzata Foremniak) śpiewa smutne "dorosłe" piosenki, grając na emocjach widzów.

Dziś Welc na ma 17 lat i szykuje się do wielkiego powrotu na scenę. Do współpracy zaprosił ją Piotr Rubik, a efekty mogliśmy podziwiać w weekend w programie "Dzień Dobry TVN". Magda Welc w niczym nie przypomina już nieco przestraszonej i nieśmiałej dziewczynki z "Mam Talent".

<< ZOBACZ METAMORFOZĘ MAGDY WELC >>

W rozmowie z Kingą Rusin i Bartoszem Węglarczykiem nastolatka sama przyznała, że po zwycięstwie w talent show nie była jeszcze gotowa na karierę.

Nie było takiego momentu, w którym bym się zawahała, że chcę zrezygnować z muzyki, ale był taki moment, kiedy pomyślałam, żeby może jednak odpuścić na moment, żeby nie zacząć w zbyt młodym wieku. Poczekałam te kilka lat, szkoliłam głos, uczyłam się, żeby powrócić na scenę już jako świadoma tego, co chcę robić w życiu - stwierdziła .

Nie oznacza to jednak, że w tym czasie Welc w zupełności nie miała do czynienia z muzyką. Występowała u boku Michała Bajora i Edyty Geppert, była gościem benefisu Violetty Villas. W 2011 roku wydała płytę z kolędami "Sianko na stół. Kolędy i pastorałki". Dwa lata później ukazał się jej singiel "Kasety mamy", a w 2014 roku nagrała piosenkę do serialu telewizyjnego "Mu i Be - Opowieści z farmy".

 

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.