Te zdjęcia gwiazdy "Dynastii Tudorów" obiegły świat. "Szokujące". "Może ktoś to zobaczy i pomoże mu?"

Szerokim echem odbiły się w świecie zdjęcia, na których pijany Jonathan Rhys Meyers spożywa na ulicy alkohol wprost z butelki. Aktor od lat zmaga się z uzależnieniem.
Jonathan Rhys Meyers Jonathan Rhys Meyers Forum

Jonathan Rhys Meyers

Te zdjęcia zostały zrobione w ubiegłym tygodniu w Londynie. Jonathan Rhys Meyers wygląda na nich po prostu strasznie. Jako pierwszy pokazał je irlandzki "The Sun". Z jego relacji wynika, że aktorowi odmówiono sprzedaży wódki w lokalnym sklepie, jednak ostatecznie opuścił go z dwiema butelkami.

Zaczęliśmy się bać, kiedy zobaczyliśmy Jonathana Rhysa Meyersa pijącego wódkę wprost na ulicy  i żebrzącego u sprzedawcy o alkohol - alarmuje portal.

Na zdjęciach wyraźnie widać, że aktor miał kłopoty z utrzymaniem równowagi, zataczał się, pił wódkę bezpośrednio z butelki, część alkoholu wylewając na siebie. Zwraca również uwagę niechlujny strój Meyersa.

Jonathan Rhys MeyersForum

Zdjęcia obiegły zachodnie media i spowodowały wstrząs.

Szokujące zdjęcia - pisał "Daily Mail".
Może ktoś to zobaczy i pomoże mu? - czytamy w "The Sun".
Kolejny odwyk dla Meyersa? - pytał Stuff.co.nz.

Jonathan Rhys MeyersForum

Jonathan Rhys MeyersForum

sesja sesja "Pillow Tweets": Jonathan Rhys Meyers W Magazine

Trudne dzieciństwo

Jonathan Rhys Meyers urodził się 27 lipca 1977 roku jako Jonathan Michael Francis O'Keefe (Meyers to nazwisko panieńskie matki, przyjął je przed rozpoczęciem kariery). Ze względu na chorobę serca kilka pierwszych miesięcy życia spędził w szpitalu, lekarze bali się, że nie przeżyje. Kiedy miał trzy lata, jego rodzice rozstali się. Rhys Meyers został z matką i bratem Alanem, podczas gdy pozostali jego dwaj bracia, Jamie i Paul, zamieszkali z ojcem. Wiele lat później ojczym aktora zostanie skazany za wykorzystanie seksualne 15-latki. Rhys Meyers mocno przeżył rozstanie rodziców.

Byłem po prostu dzieckiem, które nie miało ojca. To trudne, bo kiedy jesteś dzieckiem, możesz się obwiniać o wszystko. I obwiniałem siebie za to, że nie ma go obok, że moi rodzice nie są razem - mówił w rozmowie z magazynem "Details".

Historia procentami pisana jest u niego długa i sięga aż do czasów nastoletnich.

Zacząłem pić jako 14-latek. Jezu, robiłem wszystkie żenujące rzeczy - przyznawał w jednym z wywiadów.

Z tego powodu regularnie miał problemy w szkole, które zakończyły się w 16. roku życia - kiedy to Meyers został z niej wyrzucony.

Moja matka była wściekła. Nie mieliśmy żadnych pieniędzy, a ona wierzyła, że edukacja jest ważna.

Wolny czas spędzał w sali bilardowej, gdzie został dostrzeżony przez agenta. Początkowo grywał, w czym popadło, nawet jeżeli była to reklama zupy Knorr.

Jonathan Rhys MeyersPr Photos

Jonathan Rhys Meyers Jonathan Rhys Meyers Pr Photos

Kariera

Popularność zdobył w 1998 roku grając wyrazistą postać gwiazdy rocka w filmie "Idol". Od tamtej pory zagrał w kilkudziesięciu produkcjach, między innymi w kasowej"Dynastii Tudorów", u Woody Allena we "Wszystko gra" (ze Scarlett Johansson) czy w zwariowanym filmie "Pozdrowienia z Paryża" (z Johnem Travoltą). Za rolę w "Dynastii..." otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów, a samą statuetkę za rolę w miniserialu "Elvis - zanim został królem".

Choć jest zabójczo przystojny, a jego oczy mają w sobie coś magnetyzującego, nie zrobił w Hollywood oszałamiającej kariery. Patrząc zaś na jego grafik na ten rok można przypuścić, że udział w zaledwie trzech produkcjach nie pomoże mu wedrzeć się na hollywoodzki Olimp. W ubiegłym roku Meyers nie zagrał w ani jednym filmie. Wciąż za to głośno jest o jego alkoholowych ekscesach.

Jonathan Rhys Meyers Jonathan Rhys Meyers Pr Photos

Alkohol

Jonathan Rhys Meyers w różnych wywiadach podaje odmienne fakty. Wcześniej cytowaliśmy go mówiącego, że zaczął pić jako 14-latek, w rozmowie z magazynem "Details" przesunął sobie ten wiek.

Nie piłem, dopóki nie skończyłem 25 lat i nigdy nie piłem codziennie, ale gdy już zacząłem, to było źle. Wpadałem w kilkudniowy ciąg i budziłem się na kacu - mówił.

Kilka razy trafiał na odwyk i za każdym razem wychodził z przekonaniem, że to zmieni jego życie.

Chcę ze swoim życiem zrobić coś naprawdę dobrego. Picie nie jest z tym tożsame - dodawał.

To nie była jedyna publiczna deklaracja, której nie dotrzymał. W 2007 roku mówił w rozmowie z "Daily Mail":

Nie chcę być jednym z tych młodych idiotów, którzy cały swój czas spędzają w nocnych klubach w towarzystwie gwiazd reality show, są fotografowani przed "Chinawhite" (ekskluzywny klub w Londynie - red.) 3 razy w tygodniu o 3 nad ranem w towarzystwie blondynek z wielkimi cyckami.

Rzeczywiście, udało mu się unikać skandali obyczajowych, jednak jego alkoholowe ekscesy sprawiały, że miał kłopoty z prawem. W 2007 roku Rhys Meyers został aresztowany na lotnisku w Dublinie za zakłócanie spokoju. Dwa lata później na lotnisku w Paryżu zaatakował barmana, który odmówił mu sprzedaży alkoholu. Potem opierał się trzem funkcjonariuszom, którzy usiłowali go aresztować. Groził, że zabije ich i ich rodziny.

Jonathan Rhys MeyersPr Photos

Scarlett Johansson i Jonathan Rhys Meyers Scarlett Johansson i Jonathan Rhys Meyers East News

Ze Scarlett Johansson

Jedną z ciekawszych ról w jego dorobku jest rola Chrisa Wiltona w filmie Woody'ego Allena "Wszystko gra". Zagrał tam pozbawionego skrupułów instruktora tenisa, który dosłownie po trupach dąży do zostania częścią angielskiej klasy wyższej. Jego partnerką w filmie była Scarlett Johansson, która zagrała jego kochankę. Aktor w jednym z wywiadów opowiadał, jak trudno u Allena grać w scenach erotycznych.

Granie u niego scen erotycznych to katastrofa. On po prostu nie chce wiedzieć. Seks to sprawa prywatna i kiedy masz to zrobić i kiedy masz to zrobić przy kimś, to jest to wyczynem. Woody przyszedł pierwszego ranka i powiedział: "Nie czuję się komfortowo". Więc ja i Scarlett pokazaliśmy to w sposób, jaki uznaliśmy za właściwy - opowiadał aktor w rozmowie z magazynem "Mirror".

Scarlett Johansson i Jonathan Rhys MeyersScreen z Youtube.com

Jonathan Rhys Meyers Jonathan Rhys Meyers Pr Photos

Matka

Jonathan Rhys Meyers odczuwał niezwykle silną więź z matką, Geraldine Meyers-O'Keeffe.

Pani Meyers-O'Keeffe znana jako Gerri, mieszkała w Glanmire, w hrabstwie Cork i była niezwykle dumna z tego, że jej syn jest znanym i nagradzanym aktorem - informował Hollywood.com.
Kiedyś powiedziała nam, że jak tylko go urodziła to wiedziała, że został przeznaczony do wielkich rzeczy - "Daily Mail" cytuje osobę, która znała matkę aktora.

Matka aktora zmarła w listopadzie 2007 roku.

Jonathan Rhys MeyersPr Photos

Jonathan Rhys Meyers i Reena Hammer Jonathan Rhys Meyers i Reena Hammer Pr Photos

Związki

Przez alkohol rozpadł się jego 8-letni związek z Reeną Hammer, kosmetyczką. Przyczyną ich rozstania był nałóg aktora. Związek był burzliwy, a rozstanie poprzedziła separacja zainicjowana przez Hammer.

W 2014 roku Jonathan Rhys Meyers związał się z Marą Lane. Para po 7 miesiącach znajomości zaręczyła się.

Mara Lane ma 38 lat, jest producentką filmową i aktorką.

Są razem od stycznia. Są tacy zakochani. On jest w doskonałym momencie, Mara i Jonathan świetnie się uzupełniają - informował wtedy portal Eonline.com.

Zdjęcie zakochanego Meyersa w objęciach narzeczonej dramatycznie kontrastuje z najnowszymi fotografiami odurzonego alkoholem aktora.