Piękna twarz jakich wiele? Może. Ale ona jest praprawnuczką słynnego pisarza. I zajmuje się... Pewnie podejrzewacie

Ktoś mógłby powiedzieć, że mając takie koneksje rodzinne i taką urodę, była skazana na karierę. Ale ta dziewczyna naprawdę ma coś w sobie. Pozuje na ściance - to chyba od razu nasuwa skojarzenia z show-biznesem. Poznajcie piękną praprawnuczkę Ernesta Hemingwaya.

Dree Hemingway przyjechała niedawno do Polski - była jednym z gości na pokazie mody w ramach Mercedes Benz Fashion Week, który odbył się w Warszawie. Piękna modelka jest praprawnuczką amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingwaya. Dziś ma 27 lat. Jej matką jest aktorka Mariel Hemingway, znana m.in z filmu "Manhattan" Woody'ego Allena czy "Superman IV". Jej ciotka zaś, Margaux Hemingway, była modelką, i gościła na okładkach wielu magazynów dla kobiet, m.in. "Cosmopolitan", "Elle", "Harper's Bazaar", "Vogue".

Mając tak utalentowane kobiety w rodzinie i takie nazwisko, Dree była chyba skazana na karierę. Swoje pierwsze kroki w show-biznesie stawiała jako modelka - zadebiutowała w 2009 roku i szła w takich pokazach Givenchy, Calvina Kleina czy Topshop. Występowała też w kampaniach reklamowych Gucci, Jeana Paula Gaultiera, Valentino, H&M, Chanel czy Paco Rabanne.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Jednak jej niespełnionym marzeniem było do tej pory aktorstwo - dziś powoli i ono się realizuje. Dree Hemingway zadebiutowała w filmie "Starlet" i na jednej roli nie poprzestała.

Studiowałam aktorstwo, ale stwierdziłam, że mam za mało doświadczenia, by grać i zajęłam się modelingiem, ponieważ moda była moją pasją. Teraz uważam, że jestem po prostu i modelką, i aktorką - mówiła w "Dzień Dobry TVN".

Dree Hemingway o słynnym prapradziadku mówi tak:

Jest dla mnie wielką inspiracją, jego książki i to, jak pisał o swoich przygodach. Zabawne jest, że w miarę dorastania, czuję się coraz bardziej związana z tą częścią jego życia: z podróżami, z miłością do Afryki. Jest czymś niezwykłym, móc się do tego odnosić w sposób osobisty, rodziny - wyjaśniła.

Aktorka do dziś przechowuje jego osobiste rzeczy, jak walizkę, zegarek, czy torbę na polowanie. Jej ulubione książki autorstwa pisarza to "Ruchome Święto" i "Słońce też wschodzi". Początkująca aktorka chodziła do szkoły podstawowej imienia prapradziadka. To właśnie w czasach szkolnych dotarło do niej, kim tak naprawdę był.

Myślę, że to czas liceum, kiedy dziwną rzeczą było na zajęciach angielskiego czytać książkę, która jest autorstwa kogoś bliskiego z rodziny, napisać z tego wypracowanie i być ocenianą - wspominała ze śmiechem.

Dree Hemingway wystąpiła niedawno w filmie "While We're Young" obok Bena Stillera i właśnie zakończyła zdjęcia do filmu kręconego w Tokio. Rozmawiająca z aktorką Ula Chincz przepowiadała jej wielką karierę. Patrząc na nią, jesteśmy chyba tego samego zdania. Ta dziewczyna ma po prostu w sobie coś magnetycznego.

Vic

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.