W Polsce SPLASH, a za granicą ICE BUCKET CHALLENGE. Był Gates, Zuckerberg, a teraz mąż Krupy (i to w jakim towarzystwie!)

Nowa charytatywna akcja rozprzestrzenia się w sieci.

Moda na splash niedawno opanowała Polskę. Popularne wśród gwiazd i zwykłych śmiertelników oblewanie się wodą było jednak tylko niewinną zabawą. Za granicą pojawiła się inna odsłona tego nietypowego sportu - Ice Bucket Challenge, która posłuży wyższym celom.

Zasady Ice Bucket Challenge są podobne do tych, które znamy ze splasha. Uczestnicy oblewają się wiadrem lodowatej wody i nominują kolejne osoby, które na wykonanie zadania mają 24 godziny. Podstawową różnicą jest jednak fakt, że tej zabawie przyświeca szlachetny cel. Jeśli nominowany nie zdąży wykonać zadania w obowiązkowym czasie, musi przekazać wskazanej przez nominującego organizacji charytatywnej 100 dolarów. Jeśli zaś skończy w terminie, może wpłacić jedynie 10 dolarów. Ice Bucket Challenge wspomaga organizacje charytatywne i stowarzyszenia walczące z różnymi chorobami m.in. ALS, które wspiera chorych na stwardnienie zanikowe boczne.

Kreatywnie do wyzwania podszedł aktor Chris Pratt , który najpierw dwukrotnie napił się... zimnej wódki, a później został oblany lodowatą wodą przez mamę i żonę. Pratt został nominowany przez Boga Igera, prezesa The Walt Disney Company. Sami zobaczcie, jak to wyglądało. Po "kuracji" nominacje usłyszeli Robert Downey Jr i Kerry Washington.

Zobacz wideo

Interesujące miejsce na wykonanie zadania wybrał natomiast komik Weird Al Yankovic, który zmierzył się z lodowatą wodą na łonie przyrody. Komik postanowił pójść na całość i nominował do zabawy Baracka Obamę, Dalajlamę i papieża. "Wasza kolej, panowie!".

Zobacz wideo

Gwen Stefani , która niedawno dołączyła do jury w programie "The Voice" również przeszła lodowy chrzest bojowy. Piosenkarka dzielnie zniosła atak, podobnie jak wokalista zespołu Pearl Jam, Eddie Vedder. Piosenkarza nominował kolega z zespołu, Mike McCready. Kiedy już było po wszystkim, Vedder z kolei nominował Bruce Springsteena, Tima Robbinsa i... Nialla Horana z One Direction. Panowie zaprzyjaźnili się w ubiegłym roku podczas występów w Seattle. Zobaczcie, jak frontman zespołu Pearl Jam wykonuje zadanie.

Zobacz wideo

Robert Downey Jr. wykonał zadanie z niewielką pomocą żony Susan czym nominował do zabawy Chrisa Hemswortha.

Zobacz wideo

Pochwalić trzeba również amerykańską gwiazdę Carrie Underwood, która została oblana naprawdę DUŻĄ ilością wody. Do udziału w zabawie zapraszane były już także takie sławy jak Steven Spielberg , Dwayne "The Rock" Johnson czy prezydent USA, Barack Obama. Zobaczcie, jak żywiołowo zareagowała na oblanie lodowatą wodą Oprah Winfrey!

Zobacz wideo

Gwen Stefani została nominowana przez aktora Blake'a Sheldona i również spełniła swój "obowiązek". Jak to przebiegało, zobaczycie poniżej.

Zobacz wideo

Dziś także mąż  Joanny Krupy Romain Zago pochwalił się na swoim Facebooku, że wypełnił zadanie. On podobnie jak większa część uczestników oblał się wodą, ku uciesze internautów. Inni, jak prezydent Obama, od razu wpłacali 100 dolarów na cel charytatywny.

Zobacz wideo

ALS wsparli niedawno Mark Zuckerberg i Bill Gates. Założyciel Facebooka nominował szefa Microsoftu, a ten potraktował zadanie bardzo kreatywnie. Gates zaprojektował na tę okazję specjalną konstrukcję, która... sama oblewa wodą, po pociągnięciu za sznurek. Kreatywne podejście do zadania przez Gatesa możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz wideo

Ice Bucket Challenge zyskało popularność głównie dzięki social mediom w USA i Nowej Zelandii. Jako pierwszy wiadrem lodowatej wody oblał się golfista Chris Kennedy. Nominował on później swoją kuzynkę, której mąż od 11 lat zmaga się z stwardnieniem zanikowym bocznym.

al

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.