Wielka Brytania oszalała na punkcie "stroju" księcia George'a! Czas na "efekt royal baby"?

Po "efekcie Kate" nadszedł czas na "efekt royal baby"?

Najpierw był "efekt Kate ": każda sukienka, buty, płaszczyk, jakie miała na sobie żona księcia Williama od razu były wykupywane na pniu przez rzesze kobiet. Teraz, choć książę George ma zaledwie kilka dni i tylko raz widziano go publicznie, można mówić o "efekcie royal baby". Brytyjczycy oszaleli na punkcie "stylizacji" malucha.

Royal Baby, książę George, książę William, księżna KateRoyal Baby, książę George, książę William, księżna Kate AFP/EAST NEWS/CARL COURT AFP/EAST NEWS/CARL COURT

Pieluszka w ptaszki, wykonana ze 100% bawełny, wyprodukowana przez amerykańską firmę Aden + anais, jest już praktycznie nie do dostania, pisze Telegraph.co.uk.

Jesteśmy naprawdę wdzięczni i ogromnie zachwyceni, że para wybrała produkty akurat naszej firmy na pierwsze publiczne wystąpienie księcia - mówiła Telegraph.co.uk. Raegan Moya-Jones, założycielka Aden + anais. - Życzymy księżnej i księciu Cambridge wszystkiego najlepszego z okazji narodzin ich syna.

Pieluszka księcia George'aPieluszka księcia George'a Screen z Adenandanais.com Screen z Adenandanais.com

Pieluszka księcia George'a wchodziła w skład czteropaku: jungle jam, gdzie wykorzystano nadruki ptaszków, małpek, żyraf czy słoni. Taki zestaw kosztuje 44,95 funty, czyli około 220 złotych.

Royal Baby, książę George, książę William, księżna KateRoyal Baby, książę George, książę William, księżna Kate AP/Alastair Grant AP/Alastair Grant

Drugim kluczowym elementem "stroju" księcia George'a był biały szal, w który rodzice owinęli go na pierwszej oficjalnej prezentacji syna. Produkt pochodzi on od firmy G.H. Hurt i Synowie, pracującej dla rodziny królewskiej od dekad. Szal wykonano ze 100% wełny owiec merynosowych (ceniona ze względu na runo rasa owiec, wywodząca się z Azji). Szal kosztuje 45 funtów (nieco ponad 220 zł).

Telefon się urywał! - mówił Dailymail.co.uk podekscytowany pracownik firmy. - Przyjęliśmy więcej zamówień przez internet niż kiedykolwiek dotąd. Nie mieliśmy pojęcia, że książęca para owinie syna w nasz produkt, do czasu, gdy zobaczyliśmy w relację w telewizji. Tańczyliśmy z radości.

Szal księcia George'aSzal księcia George'a Screen z hhurt.com Screen z hhurt.com

Wygląda na to, że narodziny "royal baby" to złoty czas nie tylko dla jego rodziców, lecz także dla całej gospodarki Wielkiej Brytanii.

karo

Więcej o: