Restauratorzy dziękują Magdzie Gessler: Udział w programie był dla nas wybawieniem

Rady Magdy Gessler okazały się być na wagę złota.

Do tej pory w kontekście "Kuchennych rewolucji" docierały do mediów raczej niepochlebne informacje. Raz spór o należność za nocleg , to znów niezadowoleni restauratorzy grożą pozwem . Są jednak też tacy uczestnicy show, którzy nie kryją zadowolenia z wizyty Magdy Gessler . Właściciele restauracji Stary Kredens mówią wręcz wprost, że to jej zawdzięczają istnienie.

Dzisiaj, tydzień po emisji programu, z uśmiechem obserwujemy naszą tętniącą życiem Restaurację. Śmiało możemy stwierdzić, że rewolucja wyszła nam na dobre i udział w programie był dla nas wybawieniem - czytamy na Facebooku Starego Kredensu.

Kuchenne Rewolucje odc. 15Kuchenne Rewolucje odc. 15 TVN/X-news TVN/X-news

Maria i Piotr Ziemlewiczowie, mając już doświadczenie w gastronomii, kilka lat temu zamarzyli o własnym lokalu, który wyróżniałby się na kulinarnej mapie Sanoku. Niestety, parę rzeczy w ich wyśnionym planie poszło nie tak.

Zobacz wideo
Marzyliśmy o stworzeniu miejsca (...), które wprowadziłoby do Sanoka powiew świeżości, z domową atmosferą i kuchnią smaczną jak u mamy - czytamy w tym samym wpisie. - Ambitne marzenia pękły jak bańka mydlana. Restauracja nie przynosiła zysków, dało się słyszeć komentarze o nietrafionym menu, zbyt eleganckim wystroju, wysokich cenach i zbyt wyrafinowanym pomyśle jak na tak małe miasto. Dodatkowo remont na pobliskim placu nie zachęcał gości do odwiedzania lokalu.

Kuchenne Rewolucje odc. 15Kuchenne Rewolucje odc. 15 TVN/X-news TVN/X-news

W tym momencie historii pojawia się Magda Gessler . Właściciele Starego Kredensu zgłosili się do "Kuchennych rewolucji". Od 9 do 12 kwietnia gościli u siebie ekipę TVN. Szczególnie jednak na początku nie było łatwo. Marii Ziemlewicz popłynęły nawet łzy, gdy usłyszała, co planuje zrobić w jej restauracji Magda Gessler (Zobacz: Płaczące kelnerki i kłótnia małżeńska, a Gessler na to: "Pani nie piszczy!". To ostatni odcinek tego sezonu ). Mimo spięć, właściciele dobrze wspominają wizytę słynnej restauratorki.

Bez "rewolucji" się nie obeszło , ale współpraca z panią Magdą była samą przyjemnością. Jej doświadczenie, rady i ciepłe słowa, jak i konstruktywna krytyka pomogły nam nadać Staremu Kredensowi kształt, klimat i smak, jakie od początku próbowaliśmy stworzyć - czytamy dalej w tym samym wpisie.

Kuchenne Rewolucje odc. 15Kuchenne Rewolucje odc. 15 TVN/X-news TVN/X-news

Rewolucja przełożyła się na wymierne wyniki. Restaurację zaczęli tłumnie odwiedzać goście.

W najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że nasz odcinek jak i Restauracja wzbudzą tak ogromne zainteresowanie, które od czasów emisji nieustannie przejawia się w ogromie zadowolonych klientów.

Na dowód tego pod obszernym wpisem umieszczono zdjęcie z restauracji.

Stary KredensStary Kredens Screen z Facebook.com Screen z Facebook.com

Jeszcze raz pragniemy podziękować pani Magdzie Gessler i całej ekipie "Kuchennych Rewolucji" za stworzenie przyjaznej atmosfery, wspaniałą współpracę i nieocenioną pomoc - dziękowali właściciele restauracji na FB.

Wizyta Magdy Gessler odmieniła los Starego Kredensu, lecz także była wydarzeniem w lokalnej społeczności. Sanok TV odwiedziło z kamerą załogę Starego Kredensu, gdy ta z napięciem oglądała premierę "swojego" odcinka.

 

Na taką falę sympatii i podziękowań zareagowała, niezwykle aktywna na Facebooku, Magda Gessler . Udostępniła opis restauracji i opisała go słowami:

Już teraz wiem gdzie jest słonko z Sopotu! W Sanoku!!! Jest mi ogromnie milo, trzymam kciuki a Wy trzymajcie poziom! Buziaki z nad morza!

Magda GesslerMagda Gessler Screen z Facebook.com Screen z Facebook.com

Czy ktoś z Was skosztował może słynnych "latających krewetek", zupy czosnkowej, jagnięciny po bieszczadzku czy też innych smakołyków serwowanych w Starym Kredensie? Czekamy na Wasze opnie.

karo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.