By造 cz這nek JUST 5 odpowiada na "Warszawiaka". Oto jego PROJEKT POZNANIAK

"Miasto biznesu i interesu"... Dobra promocja miasta?

Pamiętacie Daniela Moszczyńskiego? To jeden z członków pierwszego polskiego boys-bandu, Just 5. Po rozwiązaniu zespołu w 1998 roku każdy z chłopaków poszedł w swoją stronę. Moszczyński został liderem kapeli Wolny Band, udziela się także na wokalu w metalowej grupie Terminal. Napisany i skomponowany przez niego utwór "Poznaj tej Poznań" nie ma za wiele wsp鏊nego z metalem. Daniel Moszczyński... rapuje. A w zasadzie melodeklamuje tekst, naszym zdaniem naśladując Łukasza Garlickiego i jego "Projekt Warszawiak".

Dobrych recenzji w Polandzie nie mamy, wiemy to sami, lecz nas to nie rani - zaczyna swój tekst urodzony w Poznaniu Moszczyński.

W ciągu prawie 5 minut opowiada o stereotypach na temat Poznaniaków, ich przywarach, gwarze i historii miasta. W kadrze pojawiają się znane twarze związane z Poznaniem. Można zauważyć miedzy innymi Bohdana Smolenia, Kasi Wilk i Darka Popowicza z Acid Drinkers. Filmik jest pełen "smaczków" - na przykład w pewnym momencie wokal przejmują "Poznańskie Słowiki".

 

"Projekt Poznaniak" to trochę późna odpowiedź stolicy Wielkopolski na zapoczątkowany przez Warszawiaków trend chwalenia swoich miast. Po słynnym "Nie ma cwaniaka na Warszawiaka" w Sieci pojawiły się już trójmiejski "Projekt Trójząb", "Projekt Ślązak", a nawet "Projekt Góral"... Co myślicie o poznańskiej wersji? Naszym zdaniem nie dorasta do pięt warszawskiej, ale resztę zdecydowanie bije na głowę.

tommy

Zobacz także: Celebryci na meczu Niemcy-Włochy! Kto pojawił się na trybunach? Sarah Brandner: taka dziewczyna TO SKARB wszystkich Niemców! Jak oni cieszyli się z wygranej! Zobacz, jakie fotki i wpisy znaleźliśmy na profilach hiszpańskich piłkarzy

Wi璚ej o:
Copyright © Agora SA