Kotek Express. Jak minął dzień w Polsce i na świecie?

Co ważnego wydarzyło się dzisiaj w Polsce i na świecie? Przed Wami przegląd najważniejszych informacji!

Uformował się rząd Donalda Tuska. Są niespodzianki!

Bez Grzegorza Schetyny i byłego ministra sprawiedliwości - Krzysztofa Kwiatkowskiego. Prezesem Rady Ministrów jest oczywiście Donald Tusk, wicepremierem i ministrem gospodarki pozostaje Waldemar Pawlak, ministrem spraw zagranicznych - Radosław Sikorski. Jan Vincent-Rostowski sprawuje urząd ministra finansów, Tomasz Siemoniak - ministra obrony narodowej.

embed

Według zagranicznych mediów praca w Polsce może zaszkodzić karierze!

Raport Fundacji na rzecz Nauki Polskiej nie jest dla Polaków zbyt pomyślny. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że polskim naukowcom brakuje motywacji i zaangażowania. Polskie środowisko naukowe jest uważane za mało twórcze i nieprofesjonalne... Też tak myślicie?

Nie spełnią się marzenia o kolejach dużej prędkości

Oszacowano, że nie ma żadnych szans, aby przed 2020 r. w Polsce pojawiły się koleje dużej prędkości. Koszty takiego projektu są za duże dla polskich kolejarzy, toteż na super szybkie pociągi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Na terenie Białego Domu znaleziono pociski

Po strzelaninie, jaka miała niedawno miejsce w Waszyngtonie, rozpoczęto dochodzenie na terenie Białego Domu. Służby specjalne znalazły na terenie Białego Domu dwa pociski. Jeden z nich trafił w okno... Nie wiadomo jednak, w które. Rzecznik Secret Service Edwin Donovan nie chce tego zdradzić.

Watykan broni honoru papieża

Reklama Benettona, przedstawiająca pocałunek papieża Benedykta XVI z imamem Ahmedem al-Tajebaem, wzbudziła ogromne kontrowersje. Zraniła uczucia wiernych i została przez Watykan uznana za obrazę i prowokację. Reklama zostaje wycofana.

Na Słońcu szaleją sztormy

Sztorm na Słońcu? A jednak! Zdjęcie zrobione wczoraj przez NASA nie pozostawia wątpliwości - zwiększyła się aktywność Słońca. Pojawiają się sztormy, które są bardzo silne.

Kubica nie wróci do 2012 roku?

Brytyjski magazyn Autosport postawił tezę, że najlepiej dla Kubicy byłoby wrócić do sportu dopiero w 2013 roku. Sądzą, że wtedy ma szanse na to, aby stać się kluczowym graczem Formuły 1. Nie wiadomo jednak, czy sam Robert po swoich koszmarnych kontuzjach będzie chciał wrócić do ścigania...

Więcej o: