Polka podbija Hollywood

W tym roku skończy 21 lat, a już ma na koncie główną rolę w filmie Tima Burtona.

Mia Wasikowska nosi nazwisko swojej matki, pochodzącej z Polski pani fotograf, na co dzień mieszkającej w Cranberze. O australijskiej aktorce zaczęło być głośno po angażu dla największego hity tego roku "Alicji w Krainie Czarów". Zagrała główną rolę u jednego z słynnego wizjonera współczesnego kina - Tima Burtona.

Recenzenci są pełni podziwu dla Wasikowskiej. Mia jako dziewczyna uczyła się szkole baletowej, ale po 6 latach treningów zrezygnowała z tańca i zajęła się aktorstwem. Gdy była dzieckiem rodzice często zabierali ją z rodzeństwem w podróże po Europie. W trakcie jednej z podróży na dłużej zatrzymała się w Polsce. Przez rok mieszkała w Szczecinie. W rozmowie z "Dzień dobry TVN" opowiedziała o swoim pobycie w rodzinnym kraju. Mia nie pamięta wielu polskich słów i jak mówi więcej rozumie, niż umie powiedzieć.

W 2011 będzie można zobaczyć Mię w obrazie Gusa van Santa "Restless" i adaptacji Fukonagi "Jane Eyre" . Poniżej możecie zobaczyć "Dzień dobry TVN" z Wasikowską, rozmawiała z nią Anna Wendzikowska.

Więcej o: