Córka Grace Kelly obawia się rodzinnej klątwy? W tle śmierć i bolesne rozwody

Karolina Hanowerska jest najstarszą córką księcia Monako i Grace Kelly. Jej życie jednak nie było usłane różami. Według niektórych stoi za tym słynna "klątwa Grimaldich".

Rodzina Grimaldich od pokoleń sprawuje władzę nad księstwem Monako. To właśnie w nią wżeniła się w latach 50. aktorka Grace Kelly. Małżeństwo nie zaznało jednak szczęścia. Jej tragiczna śmierć w wypadku samochodowym na zawsze odmieniła życie tamtejszych royalsów. Równie przykre mają być losy najstarszej córki zmarłej gwiazdy Hollywood. Mówi się, że to księżniczka Karolina miała paść ofiarą klątwy ciążącej na jej bliskich.

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Klątwa rodziny Grimaldich. Nigdy nie zaznają szczęścia

Legenda o tajemniczej klątwie, która ma uprzykrzać życie książęcemu rodowi Monako, pojawiła się już w XIII wieku. Według niej, panujący wówczas Rainier I Grimaldi i daleki praprzodek obecnego monarchy, ściągnął ją na rodzinę, kiedy porwał z Flamandii niewinną dziewczynę. Chciał w ten sposób ujarzmić swoje żądze. Wykorzystał kobietę, a ta w odwecie miała rzucić klątwę na niego i jego potomków. Żadne z nich nie zazna szczęścia w małżeństwie. 

Pechowa księżniczka. Karolina, córka Grace Kelly trzy razy brała ślub

Chociaż opowieści o klątwie nie należy brać całkowicie poważnie, to jednak prawdą jest, że historia małżeństw rodu Grimaldich pełna jest smutnych historii. Wystarczy spojrzeć na księżną Charlene. Zdjęcia, na których widać, jak idzie zapłakana do ołtarza, idealnie to podsumowują. Zresztą warto też spojrzeć na owiany złą sławą związek Grace Kelly z księciem Monako. Przed ślubem obiecywano jej, że nadal będzie mogła rozwijać karierę w Hollywood, lecz później kontrolowano jej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Mąż w dodatku często ją zdradzał, rzadko bywał w domu. Przez to zaczęła nadużywać alkoholu. Jak się okazuje, także życie uczuciowe jej córki, Karoliny, było tragiczne. 

W 1977 roku po raz pierwszy stanęła przed ołtarzem. Jej wybrankiem był starszy o 17 lat Philippe Junota. Początkowo rodzice nie chcieli się zgodzić na to małżeństwo, ale ulegli prośbom córki. Wesele odbiło się szerokim echem na świecie. Jednak bardzo szybko parę nawiedził poważny kryzys. Ukochanego księżniczki widziano w ramionach innej kobiety. W 1980 roku byli już po rozwodzie. 

 

Drugi ślub Karoliny Grimaldi zapowiadał się o wiele lepiej. W 1983 roku wyszła za Stefano Casiraghiego, włoskiego biznesmena. Owocem ich miłości była trójka dzieci: Charlotte, Andrea i Pierre. Wiele osób z otoczenia potwierdzało, że księżniczka w końcu zaznała szczęścia. Nie mogła się nim jednak cieszyć za długo. W 1990 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął jej mąż. 

 

Karolina Grimaldi od 2009 roku pozostaje w separacji. Ostatni mąż złamał córce Grace Kelly serce

Po pięciu latach od dramatycznych wydarzeń córka Grace Kelly zakochała się po raz kolejny. W głowie zawrócił jej Ernest August V, książę Hanoweru. Po czterech latach spotykania się przyjęła jego oświadczyny. Po ślubie została więc Jej Królewską Wysokością Księżną Hanoweru. Para doczekała się też córki, Aleksandry. 

Jednak i w tym przypadku nie dane jej było cieszyć się szczęściem. Hanowerski książę nie należy do najspokojniejszych. Co jakiś czas w mediach wybuchają skandale z jego udziałem. Nie potrafi się też oprzeć kobiecej urodzie, gdyż nie stroni od romansów. Szczególnie ze znacznie młodszymi partnerkami i modelkami. W 2009 roku księżniczka Karolina zdecydowała się na separację, ale do tej pory nie złożyła papierów rozwodowych. Więcej zdjęć rodziny Grimaldi znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.