O walce księżnej Kate z nowotworem trąbi świat. W jakim jest stanie? Ekspertka widzi przejmującą zmianę

Księżna Kate kilka miesięcy temu poinformowała, że walczy z nowotworem. Na jakiś czas usunęła się z życia publicznego. Ponownie pokazała się podczas urodzin króla Karola, a jej wystąpienie dodało otuchy fanom. Ekspertka od rodziny królewskiej oceniła, w jakim jest stanie.

Zanim księżna Kate opowiedziała o prywatnych zmaganiach ze zdrowiem, zniknęła z przestrzeni publicznej, a jej medialna nieobecność wywołała masę plotek i teorii spiskowych. Głoszono, że miała poddać się operacji plastycznej czy opuścić Londyn. Nic z tego się nie sprawdziło, a zniknięcie Kate było związane najpierw z planowaną operacją jamy brzusznej, podczas której pojawiły się komplikacje związane ze zdrowiem żony księcia Williama. To wtedy miała dowiedzieć się od personelu medycznego, że wykryto u niej nowotwór. Jak sama przekazała, rozpoczęła chemioterapię zapobiegawczą. Po prawie półrocznej przerwie od wystąpień publicznych, Kate pojawiła się na urodzinach króla Karola, u którego także zdiagnozowano nowotwór. Król powrócił już do królewskich obowiązków, podczas gdy jego synowa nabiera sił. Dużo mówi się o tym, że ma pojawić się na Wimbledonie, ale wszystko zależy od jej samopoczucia. Na temat tego, jak choroba zmieniła Kate wypowiedziała się ekspertka od rodziny królewskiej i autorka publikacji o royalsach. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

W jakim stanie jest księżna Kate? Ekspertka zauważyła przejmującą zmianę

Księżna Kate w dalszym ciągu poddawana jest terapii. Znalazła jednak siły, by pokazać się publicznie 15 czerwca podczas obchodów Trooping the Colour. Publiczne wystąpienie podczas walki z chorobą musiało sporo ją kosztować. Nie dała jednak tego po sobie poznać. Pojawiła się na słynnym balkonie pałacu Buckingham i skupiła na sobie wszystkie spojrzenia.

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej analizowali, jak choroba zmieniła księżną, co zauważyła ekspertka od royalsów w rozmowie z portalem Jastrząb Post. - Po tak długiej nieobecności ludzie jej się bardzo mocno przyglądali, śledzili to jak wygląda, próbując odgadnąć, w jakiej jest kondycji. Był to bardzo ważny dzień, a zarazem bardzo trudny dla księżnej. Nie wiemy, czy przed wydarzeniem zmuszona była wziąć jakieś leki, a może był to taki dzień, w którym czuła się dobrze - powiedziała Wioletta Wilk-Turska. W dalszej części rozmowy ekspertka wyliczyła zmiany, które zauważyła u Kate. 

Księżna jest bardzo szczuplutka, zawsze była, ale widać, że bardzo schudła. Wygląda bardzo delikatnie. Wspominałam o tych szpilkach, ponieważ mam wrażenie, że kroki przez nią stawiane były dla niej wysiłkiem. Aczkolwiek księżna zrobiła to z wielką klasą

- podkreśliła Wioletta Wilk-Turska w rozmowie z Jastrząb Post. 

Księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? 

Żona księcia Williama od 2016 roku jest patronką Wimbledonu i chętnie przyglądała się rozgrywkom z królewskiej loży w przeszłości. Fani liczą na to, że zdrowie pozwoli Kate pojawić się na najważniejszych meczach, jednak jej zespół medyczny podkreślał, że każde jej publiczne wystąpienie zależy od samopoczucia. Więcej zdjęć księżnej Kate znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.