Nie żyje Donald Sutherland. Legendarny aktor miał 88 lat

20 czerwca media obiegła bardzo smutna wiadomość. Zmarł utytułowany hollywoodzki aktor Donald Sutherland.

O śmierci Donalda Sutherlanda poinformował jego syn Kiefer za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Z ciężkim sercem zawiadamiam, że zmarł mój ojciec Donald Sutherland. Osobiście uważam, że jest to jeden z najważniejszych aktorów w historii kina. Nigdy nie bał się roli, dobrej, złej czy brzydkiej. Kochał to, co robił i robił to, co kochał, i nie można prosić o nic więcej. Dobrze przeżyte życie" - czytamy w emocjonalnym wpisie na portalu X.

Zobacz wideo Aktorzy, którzy mieli okazję zagrać w ponadczasowych produkcjach, ale tego nie zrobili

Donald Sutherland nie żyje. Aktor miał 88 lat

Donald Sutherland znany jest z takich filmów jak "Parszywa dwunastka", "Epidemia", "Duma i uprzedzenie", serii "Igrzyska śmierci" i "Menażeria", jednak na koncie ma znacznie więcej kultowych ról. Zagrał też u boku Brada Pitta w produkcji "Ad astra". Sutherland został nagrodzony Emmy i dwoma Złotymi Globami. We wrześniu 2017 Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu honorowego Oscara za całokształt twórczości. Na przestrzeni lat zagrał w ok. 170 filmach.

Zmarł w wieku 88 lat w wyniku długiej choroby, według amerykańskich mediów w Miami. Aktora 20 czerwca publicznie pożegnał jego syn Kiefer, również aktor, który w mediach społecznościowych zamieścił czarno-biały kadr z ojcem. Przyczyna śmierci Donalda nie została podana. 

Kim był Donald Sutherland? 

Donald Sutherland urodził się 17 lipca 1935 roku w Saint John w Kanadzie. Studiował w Victoria College w Toronto, gdzie spotkał swoją pierwszą żonę Lois Hardwick. Małżeństwo skończyło się jednak rozwodem. W 1957 roku, gdy miał 22 lata opuścił Kanadę i wyleciał do Wielkiej Brytanii, gdzie studiował na London Academy of Music and Dramatic Art. W 1966 aktor poślubił Shirley Douglas, z którą powitał na świecie syna Kiefera i jego siostrę bliźniaczkę Rachel. Cztery lata później doszło do rozwodu. W latach 70. był zagorzałym przeciwnikiem wojny w Wietnamie. Został odznaczony Orderem Kanady. W 1972 roku poznał Francine Racette, z którą doczekał się trzech synów: Roega, Rossifa i Angusa. Więcej zdjęć wybitnego aktora znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.