37 lat temu brali ślub. A dziś? Wsparcie Moore w chorobie Willisa mówi wszystko o ich relacji

Bruce Willis i Demi Moore byli jedną z najgorętszych par Hollywood. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu, za to przyjaźń - jak najbardziej.

Obydwoje filmowe kariery zaczęli rozkręcać w latach 80., sukcesywnie budując swoje pozycje w Hollywood. Demi Moore i Bruce Willis poznali się jednak nie na planie, a na premierze filmu "Zasadzka" w 1987 roku. Aktorka pojawiła się na wydarzeniu u boku ówczesnego narzeczonego, aktora Emilio Esteveza. Ta relacja zakończyła się jednak krótko później, za to romans Moore i Willisa błyskawiczne nabrał rumieńców.

Zobacz wideo Tak rodzina Bruce'a Willisa świętowała jego urodziny

Bruce Willis i Demi Moore pobrali się cztery miesiące po pierwszym spotkaniu

Można śmiało powiedzieć, że zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Bruce Willis i Demi Moore zostali parą kilka tygodni od pierwszego spotkania, a na kolejny etap relacji przeszli zaledwie cztery miesiące później. 21 listopada 1987 roku wzięli ślub w kaplicy w Las Vegas. Moore po latach wyznała, że decyzję podjęli zupełnie spontanicznie. "Bruce nagle powiedział: ‘Myślę, że powinniśmy się pobrać’. Żartowaliśmy na ten temat podczas lotu, ale nagle zrozumiałam, że on nie żartuje" - pisała aktorka w swojej książce "Intymnie. Moje wspomnienia". Miesiąc później Willis i Moore zorganizowali jeszcze jedną ceremonię, tym razem z hucznym weselem, w otoczeniu przyjaciół i rodziny. 

Małżonkowie doczekali się trzech córek - Rumer, którą powitali rok po ich ślubie, urodzonej w 1991 roku Scout oraz Tallulah, która przyszła na świat w 1994 roku. Długo wydawało się, że mają perfekcyjną rodzinę, tworząc jednocześnie idealne małżeństwo. Gdy więc w 1998 roku ogłosili separację, informacja ta była dla ich fanów sporym szokiem. Co dokładnie doprowadziło do rozpadu małżeństwa? Tego dokładnie nie wiadomo. Pojawiały się plotki o rzekomych zdradach, sugerowano także, że Willis nalegał, aby Moore porzuciła karierę, poświęcając się w pełni rodzinie i dzieciom, na co ona nie chciała się zgodzić. Rozwód sfinalizowali w 2000 roku, po 23 latach małżeństwa. Niedługo później Bruce Willis odniósł się do sytuacji w rozmowie z "Rolling Stone". Jak przyznał, sam do końca nie wie, dlaczego im nie wyszło.

Ludzie zmieniają się w różnym tempie. Każdej parze trudno jest utrzymać małżeństwo nawet przy najlepszych okolicznościach, a nasze przez cały czas było pod lupą. Być może dlatego było nam trochę trudniej. (...) Cały czas kocham Demi. Jesteśmy bardzo blisko. Mamy troje dzieci, które zamierzamy wychowywać wspólnie. (...) Zdaliśmy sobie sprawę, że mamy wobec nich zobowiązanie na całe życie. Nasza przyjaźń trwa - mówił.

Bruce Willis i Demi Moore z córkąBruce Willis i Demi Moore z córką Bruce Willis i Demi Moore z córką, instagram.com/@demimoore

Bruce Willis i Demi Moore cały czas mogą na siebie liczyć

Lata mijały, a z każdym kolejnym rokiem okazywało się, że słowa wypowiedziane wówczas przez Bruce'a Willisa nie zostały rzucone na wiatr. Byli małżonkowie faktycznie rozstali się w ogromnej przyjaźni i kontakt utrzymywali nie tylko ze względu na dzieci. W 2005 roku aktor pojawił się na ślubie Demi Moore z Ashtonem Kutcherem, a cztery lata później aktorka i jej ówczesny mąż (z Kutcherem rozstała się w 2011 roku) byli gośćmi na ślubie Willisa i modelki Emmy Heming. Moore pojawiała się na premierach filmów byłego męża, a Willis wspierał byłą żonę, gdy wydała swoją biografię. 

To wzbudza ogromne zainteresowanie, bo wszyscy są w stanie zrozumieć urazę czy zazdrość, gdy rozpada się małżeństwo, ale nie rozumieją, dlaczego tak dobrze dogaduję się z moją byłą. Demi i ja podjęliśmy decyzję, aby postawić dzieci na pierwszym miejscu i mamy ogromne szczęście, że świetnie się ze sobą bawimy - opowiadał aktor w rozmowie z "W" niedługo po ślubie z Heming.

Bruce Willis i Emma Heming doczekali się dwóch córek, które przyszły na świat w 2012 i 2014 roku. Demi Moore nie tylko złapała doskonały kontakt z drugą żoną aktora, ale też wraz z córkami z małżeństwa z Willisem często gościła w ich domu. W 2020 roku byli małżonkowie ponownie stali się bohaterami nagłówków, gdy okazało się, że Willis spędza kwarantannę wspólnie z byłą żoną. "To było naprawdę zabawne, gdy oboje moi rodzice byli w domu, w którym nas wychowali. To taki boski czas, byśmy mogli spędzić go razem. Jestem bardzo wdzięczna za taką rodzinę" - opowiadała córka pary, Scout, na instagramowym profilu.

Rodzinne szczęście przerwała jednak tragedia. W 2022 roku Bruce Willis zakończył karierę, a jego bliscy poinformowali w mediach, że aktor choruje na afazję, której objawami są zaburzenia mowy wynikające z uszkodzenia mózgu. Cierpi też na demencję. Mężem na co dzień opiekuje się Emma Heming, która cały czas może liczyć na wsparcie Demi Moore. Aktorka często przebywa w domu aktora, a wizyty relacjonuje w mediach społecznościowych. Urocze nagranie udostępniła 19 marca, gdy aktor obchodził swoje 68. urodziny. "Wszystkiego najlepszego, BW! Tak się cieszę, że mogliśmy dzisiaj uczcić twój dzień. Kocham cię i kocham naszą rodzinę. Dziękuję wszystkimi za ciepłe życzenia" - napisała. Gdy media obiegła informacja o chorobie aktora, jednocześnie zaczęły pojawiać się także spekulacje, że obecna i była żona Bruce'a Willisa są rzekomo skonfliktowane. Na udostępnianych nagraniach widać jednak, że pozostają w bardzo dobrych stosunkach. Wygląda na to, że Demi Moore zamierza cały czas być przy byłym mężu, chociaż z każdym dniem może być to coraz trudniejsze. Z najnowszych informacji wynika bowiem, że Bruce Willis przestał ją już poznawać.

 
Więcej o: