Nie żyje znany choreograf i kaskader. Współpracował z Jackiem Chanem i Chuckiem Norrisem

Nie żyje Pat E. Johnson. Znany choreograf i kaskader odszedł w wieku 84 lat. Współpracował między innymi z Jackiem Chanem, Chuckiem Norrisem czy Jimem Brownem.

W sieci pojawiła się przykra informacja. Nie żyje Pat E. Johnson. Był znanym kaskaderem oraz choreografem walk. Mężczyzna zmarł w wieku 84 lat. Informację o jego odejściu przekazała żona. 6 listopada 2023 roku w mediach społecznościowych pojawił się wyjątkowy post. Sue Johnson wyznała, że byli małżeństwem przez 54 lata. "Pobłogosławiono mnie tyloma niesamowitymi wspomnieniami, przyjaciółmi, dziećmi, wnukami i prawnukami. (...) Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili wyrazy współczucia, a także docenili jego pracę w filmach i miłość do sztuk walki" - czytamy w poście.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk o śmierci mamy. "Przeżywałam na oczach całej Polski"

Pat E. Johnson nie żyje. Znany kaskader miał 84 lata

Jak przekazała siostrzenica Pat E. Johnsona, Colleen Mary Johnson Summerville, mężczyzna zmarł w niedzielę 5 listopada z przyczyn naturalnych w swoim domu w Los Angeles. Kaskader urodził się w 1939 roku w Nowym Jorku. Zdobycie czarnego pasa karate zajęło mu zaledwie 13 miesięcy. Zajmował się głównie choreografią walk w znanych filmach. Karierę rozpoczął w 1973 roku. Wówczas wystąpił na planie "Wejścia smoka" u boku Bruce'a Lee. Do osób, z którymi współpracował, należą między innymi Chuck Norris,Jackie Chan i Jim Brown. Johnson trenował także różnych aktorów. "Fizyczna, psychiczna i techniczna dyscyplina była niesamowita do tego stopnia, że trenowałem z nim po zakończeniu filmu" - mówił o zmarłym aktor William Zabka. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Pat E. JohnsonPat E. Johnson fot. https://www.youtube.com/@onionsan7688/screenhot

Pat E. Johnson zrobił karierę jako kaskader i choreograf w popularnych produkcjach

Pat E. Johnson odpowiadał za choreografię walk w wielu znanych filmach. Po raz pierwszy dał się poznać w serii "Karate Kid". Pracował również jako koordynator kaskaderów. W 1979 roku wraz z Chuckiem Norrisem napisał scenariusz do "Jednoosobowego oddziału". Po zakończeniu nagrań mężczyźni dalej się przyjaźnili. Gwiazdor "Strażnika Teksasu" pomagał mu w zdobyciu czarnego pasa w tangsudo. Ponadto Johnson pracował przy takich produkcjach, jak "Mortal Kombat", "Batman i Robin", "Bardzo Dziki Zachód" czy "Wojownicze żółwie ninja".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.