Nie żyje gwiazda "Mrocznych cieni". Zmarła we śnie. Podano przyczynę

W czwartek 12 października zmarła Lara Parker. Gwiazda "Mrocznych cieni" miała 84 lata. Aktorka odeszła we śnie w domu w Los Angeles.

Nie żyje Lara Parker, najbardziej znana z roli czarującej i przebiegłej wiedźmy Angelique Bouchard w gotyckiej telenoweli ABC "Mroczne cienie". Gwiazda zmarła w czwartek 12 października w swoim domu w Los Angeles. Miała 84 lata. Portal Deadline donosi, że przyczyną śmierci był nowotwór.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Nie żyje gwiazda "Mrocznych cieni". Zmarła we śnie. Podano przyczynę śmierci

Obecnie Lara Parker była może nieco zapomnianą gwiazdą. W latach 60. skradła jednak serca widzów rolą w "Mrocznych cieniach". Wcielała się tam w postać Angelique Bouchard, pięknej wiedźmy. Skutecznie zatruwała życie ukochanemu wampirowi, który odrzucił jej zaloty. W 2012 roku Tim Burton nakręcił film inspirowany gotycką telenowelą. Przebiegłą czarownicę zagrała tam Eva Green. Lara Parker zmarła we śnie. Aktorka miała 84 lata, jednak 27 października obchodziłaby 85. urodziny. Artystka od kilku lat walczyła z rakiem. Gwiazdę pożegnała koleżanka z planu "Mrocznych cieni", Kathryn Leigh Scott.

Mam smutną wiadomość… moja piękna, ukochana przyjaciółka, Lara Parker, zmarła w czwartek, 12 października. Jestem załamana, tak jak my wszyscy, którzy ją znaliśmy i kochaliśmy. Zaszczyciła nasze życie swoim pięknem i talentem, a my byliśmy bogatsi, mając ją w swoim życiu. Rodzina znaczyła dla Lary więcej niż cokolwiek innego i jej bliscy pragną przeżyć żałobę w spokoju. Spoczywaj w pokoju, moja droga przyjaciółko - napisała na Facebooku.

Lara Parker - kim była?

Lara Parker przyszła na świat jako Mary Lamar Rickey 27 października 1938 roku w Knoxville. Karierę rozpoczęła jednak dopiero po przeprowadzce do Nowego Jorku. Gwiazda nie musiała długo czekać na przełom. Rolę Angelique w "Mrocznych cieniach" otrzymała już podczas drugiego przesłuchania. Artystka zagrała także u boku Roberta De Niro w filmie Briana De Palmy z 1970 roku "Cześć, mamo!". Pojawiła się także w nagrodzonym Oscarem filmie "Ocalić tygrysa". Pod koniec lat 90. Parker napisała cztery powieści inspirowane "Mrocznymi cieniami", ostatnia z nich została wydana w 2014 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.