Leonardo DiCaprio zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. "Stracili wszystko"

Kilka dni temu w sieci pojawiły się fake newsy dotyczące wsparcia Leonardo DiCaprio na rzecz Ukrainy. Teraz aktor zabrał głos w sprawie i zdobył się na gest.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od momentu ataku Rosji na Ukrainę cały świat żyje sytuacją naszych wschodnich sąsiadów. Polacy niosą pomoc, przyjmując do domów mieszkańców zaatakowanego państwa, a w internecie pojawiają się kolejne zbiórki. Celebryci decydują się na wsparcie finansowe Ukraińców i nagłaśniają ważne informacje.

Zobacz wideo "Żony Miami". Aneta Glam poznała DiCaprio. "Przytył"

Leonardo DiCaprio wspiera Ukrainę

Leonardo DiCaprio opublikował na Instagramie wpis z poruszającymi zdjęciami z Ukrainy. W treści oznaczył organizacje charytatywne, które na co dzień wspierają ofiary działań Rosji. Informator CNN podaje, że aktor zdecydował się wesprzeć fundacje, które podziękowały mu za gest w komentarzach.

Ofiary działań wojennych w Ukrainie straciły wszystko, od bliskich po podstawowe materiały do ??przetrwania. Organizacje humanitarne, takie jak Save the Children, CARE, Międzynarodowy Komitet Ratunkowy i agencja ONZ ds. uchodźców, działają w terenie, poświęcając swój personel i zasoby na wspieranie rodzin i niewinnych ludzi - czytamy na Instagramie Leonardo DiCaprio.
 

Kilka dni wcześniej media obiegła fałszywa informacja, o tym, że aktor przekazał 10 milionów dolarów na wsparcie Ukrainy, a jego babcia miała umrzeć w Odessie. Plotkę zdementował CNN.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.