Kamala Harris nie rozstaje się z perłowym naszyjnikiem. Dlaczego? Kryje się za nim ciekawa historia

Kamala Harris przyleciała do Polski 15. dnia agresji Władimira Putina wymierzonej w Ukrainę. Wiceprezydent USA pojawiła się tego dnia w stonowanej czarnej stylizacji oraz białych, klasycznych perłach. Ta biżuteria ma dla polityczki szczególne znaczenie.

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie znajdziecie na stronie Gazeta.pl.

Kamala Harris odwiedziła Polskę 10 marca. Odbyła rozmowy z przedstawicielami polskich władz i zapewniła pełne wsparcie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jej wizyta wywołała spore poruszenie w mediach i prasie kolorowej. Oprócz mocnego przemówienia oraz podziękowania Polakom za ich obywatelską postawę i otwartość względem ukraińskich uchodźców, wiceprezydentka przykuła uwagę tabloidów także elegancką stylizacją. Znakiem rozpoznawczym większości jej modowych zestawów są białe perły. Okazuje się, że mają one dla polityczki znaczenie sentymentalne i wiążę się z nimi historia sprzed lat. 

Zobacz wideo Ekspert opowiada o rosyjskich samolotach. Zaskakujące słowa!

Poznaj historię pereł Kamali Harris

Czujni obserwatorzy z pewnością zauważyli, że wiceprezydentka jest bardzo często widywana z perłowym naszyjnikiem. Ten typ biżuterii niejako przylgnął już do jej wizerunku. Żeby poznać historię biżuteryjnego znaku rozpoznawczego polityczki, trzeba się cofnąć do roku 1986. Kamala Harris ukończyła wówczas studia na Uniwersytecie Howarda, a jej perłowy naszyjnik symbolizował, że należała do stowarzyszenia dziewcząt znanego Alpha Kappa Alpha. Była to grupa pań, które często były określane mianem: "Dwudziestu Pereł". Głównym założeniem tego ugrupowania było trenowanie dziewcząt, które w przyszłości mogłyby być świetnymi liderkami i przywódczyniami. Jak w jednej z rozmów powiedziała szefowa stowarzyszenia:

Szkolimy młode panie, aby były doskonałymi liderkami i wierzyły w to, że mają zdolność przywodzenia.

Mimo że minęło już sporo lat od zakończenia studiów, to wiceprezydentka USA nadal pamięta o swoich korzeniach oraz wykształceniu i dumnie nosi biżuterię. Pokazuje, że kobiecy głos w polityce jest istotny i trzeba się z nim liczyć:

Kamala tworzy historię, będąc pierwszą czarną kobietą wybraną na wiceprezydenta Ameryki. To wspaniałe wyróżnienie. Dla Afroamerykanów i dla kobiet jest inspiracją. Bez względu na to, czy ma na sobie perły, czy nie - podsumowała szefowa ugrupowania, dr Glenda Glover.

Co myślicie o biżuterii Kamali Harris?

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: