Skrajne emocje i ważne życiowe decyzje. Co jeszcze może się przytrafić podczas Pełni Truskawkowego Księżyca?

Czerwcowa Pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami. Niecodzienne zjawisko może przynieść wiele zmian. Zobaczcie, jak się na nie przygotować i co może was spotkać.

Pełnia Księżyca w czerwcu bieżącego roku będzie bardzo wyjątkowym zjawiskiem. Przygotujcie się na emocjonalny rollercoaster. Pełnia Truskawkowego Księżyca przypada na początku czerwca. Wtedy noce są już o wiele cieplejsze, a warunki do jej obserwacji stają się wprost idealne. W tym roku to zjawisko wystąpi w niedzielę 4 czerwca. Tego dnia Księżyc osiągnie okrągły kształt wczesnym rankiem, dokładnie o godzinie: 5.43. Mało tego, znajdzie się on bardzo blisko Ziemi, co oznacza, że będzie świecił znacznie mocniejszym światłem, a jego tarcza będzie zdecydowanie większa. 

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca? Przesądy i czary w Liście Plotka

Pełnia Truskawkowego Księżyca. Skąd wzięła się nazwa?

Nazwa czerwcowej pełni Księżyca wywodzi się z kultury indiańskich plemion Algonkinów, które każdej pełni nadało niepowtarzalną nazwę, związaną z daną porą roku. W maju możemy podziwiać Kwiatowy Księżyc, zaś w styczniu Wilczy Księżyc. Nazwa nadchodzącej pełni związana jest ze zbiorem truskawek, jaki odbywa się w czerwcu. 

Pełnia Truskawkowego Księżyca. Jak ją oglądać?

Pełnia Księżyca jest zjawiskiem, jakie możemy oglądać nawet bez wychodzenia z domu. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu, za to zwykła lornetka może nam się bardzo dobrze sprawdzić. Choć czerwcowa Pełnia nastąpi dopiero o poranku, to spektakularny Księżyc będzie można podziwiać jeszcze kilka godzin wcześniej. Warto dodać, że widoczność będzie o wiele lepsza, gdy wybierzemy się na wycieczkę z dala od miasta. Wtedy unikniemy sztucznego światła, a efekt stanie się jeszcze bardziej powalający. Na widoczność zjawiska wpływa również pogoda i nie chodzi tutaj o temperaturę, a zachmurzenie na niebie. Niebo powinno być bezchmurne, co według obecnych prognoz jest bardzo prawdopodobne.

Pełnia Truskawkowego Księżyca. Szykujcie się na sporą dawkę emocji. Mogą zapaść poważne życiowe decyzje 

W tym roku Pełnia Truskawkowego Księżyca przypadnie pod znakiem Strzelca. To oznacza, że dla większości znaków zodiaku będzie to bardzo wywrotny czas. Czekają je zbędne nadzieje i niespodziewane zwroty akcji. Może wystąpić również wiele skrajnych emocji oraz huśtawki nastrojowe. Zdaniem astrologów Pełnia Truskawkowego Księżyca jest jednym z najlepszych momentów na podjęcie kluczowych życiowych decyzji. Zmiany mogą być bardzo kreatywne oraz znacznie wpływające na osiąganie dalszych przedsięwzięć. Niestety, Pełnia Księżyca może także spowodować negatywne skutki. Tego dnia niektórzy mogą odczuwać bezsenność lub rozdrażnienie. Nie wykluczone jest również lunatykowanie bądź odczuwanie bólu. Zobacz też: Aroganckie i wredne plotkary. Do kobiet o tych znakach zodiaku lepiej się nie zbliżać. Uważajcie!

Więcej o: