Te znaki zodiaku nigdy nie będą bogate. Mają lekką rękę do wydawania pieniędzy

Co o naszych predyspozycjach do oszczędzania mówią gwiazdy? Przygotowaliśmy dla was astrologiczny przegląd znaków zodiaku, które mają bardzo specyficzną relację z pieniędzmi i mogą mieć spory kłopot z kumulowaniem kapitału. Sprawdź, czy jesteś jednym z nich.

Jak wiemy, miesiąc i dzień urodzenia według astrologów mówią wiele o dominujących cechach charakteru danej osoby. Jak data urodzenia wpływa na sferę finansów? Bez wątpienia ze znaków zodiaku możemy odczytać skłonność do przyciągania lub odpychania pieniędzy. Sprawdź, czy gwiazdy są dla ciebie w tej materii łaskawe. Oto pięć znaków zodiaku, które mogą mieć spore problemy z osiągnięciem bogactwa.  

Zobacz wideo Co Paulina Hornik chce pokazać ludziom? Chce być behawiorystką!

Bliźnięta

Ten znak zodiaku ze względu na dwoistą naturę ma skłonności do spontanicznych porywów i spełniania chwilowych uciech. A to skutecznie utrudnia Bliźniętom zdobycie bogactwa. Pieniądze się ich nie trzymają, ale jeśli postanowią zaoszczędzić, to drobnymi krokami mogą zapanować nad finansami i podreperować budżet nadwyrężony ryzykownymi inwestycjami. Kluczem jest cierpliwość i praca nad sobą. Wiedza o naszych predyspozycjach czerpana z astrologii może nas ustrzec przed wieloma błędami i dlatego wartą ją wykorzystać.

znaki zodiakuznaki zodiaku iStock/neirfy

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Strzelec

Osoby spod znaku Strzelca są pracowite i potrafią wiele zarobić, ale niestety równie szybko wydać zgromadzone pieniądze. Strzelec żyje chwilą i nie myśli o dalekosiężnych konsekwencjach spontanicznych wydatków. Na co Strzelec wydaje najczęściej? Podróże i wspólny czas z przyjaciółmi. Kiedy osoba spod tego znaku umawia się na kolację na mieście z bliskimi, będzie pierwszą chętną to tego, aby sfinansować wszystkim posiłek. Hojność i życie tu i teraz ma niestety swoje przykre konsekwencje finansowe, kiedy na koncie bankowym strzelca oszczędności bardzo szybko topnieją. W takiej sytuacji najlepiej starać się lepiej kontrolować finanse np. poprzez notowanie poczynionych wydatków i rozważyć dzielenie rachunku w restauracji tak, aby każdy opłacił swoją część kolacji.

Ściana budynku ze znakami zodiakuŚciana budynku ze znakami zodiaku Fot. Jakub Pabis/pexels

Lew

Osoby spod znaku Lwa jak przystało na królewski znak, lubią otaczać się luksusem i nie kupują byle czego. Na markowe ubrania, designerskie gadżety i drogie perfumy są w stanie wydać krocie. Lwy mają smykałkę do interesów, ale zarobione przez nich pieniądze są też ekspresowo wydawane. Lew nie zaprząta sobie głowy planowaniem budżetu, tylko swobodnie spełnia swoje królewskie zachcianki. Osoby spod tego znaku najwięcej pieniędzy wydają na przyjemności. Bez wprowadzenia pewnych ograniczeń w spełnianiu materialnych pragnień Lwy nie będą bogate.

Te znaki zodiaku w 2023 roku czeka bogactwo!Te znaki zodiaku w 2023 roku czeka bogactwo! Fot. maitree rimthong/Pexels.com

Ryby

Osoby spod znaku Ryb nie mają problemów z rozrzutnością, ale są bardzo opiekuńcze i zatroskane o losy innych i chętnie oferują im swoją pomoc, często właśnie finansową. Niestety czasem są przez to wykorzystywane. Ryby, zamiast odkładać pieniądze na konto oszczędnościowe, wolą przelać je na zbiórkę charytatywną, czy spożytkować na inny szlachetny cel.  Rada? Ryby czasem powinny też pomyśleć o sobie i zabezpieczeniu własnej przyszłości. 

Najmądrzejsze znaki zodiakuNajmądrzejsze znaki zodiaku bruce mars/ unsplash.com

Wodnik

Wodnik nie lubi trzymać pieniędzy na koncie, bo uważa, że w ten sposób się marnują. Co lepiej z nimi zrobić? Najlepiej wydać na jakiś nowoczesny sprzęt, bo nowinki technologiczne to ich prawdziwy konik. Osoby spod tego znaku wolą mieć nowy komputer, który usprawni ich pracę i da nowe możliwości rozwoju niż pełną lodówkę w domu. Wydatki tego typu traktują jak inwestycje w siebie i swoją przyszłość.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.