Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Wiadomo już, że wyszedł z aresztu. Jakie zarzuty mógł usłyszeć Michał M.?

Jak informowała stacja RMF FM, raper Michał M., działający jako Mata, został zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków. Artysta w piątek usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, Mata został zatrzymany w piątek, 28 stycznia na jednej z ulic w Warszawie. Policjanci przyznali, że na ich widok dwóch mężczyzn zaczęło się nerwowo zachowywać, co skłoniło funkcjonariuszy do działania. 

Zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem - była to prawdopodobnie marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani - podaje rmf24.pl.

Więcej bieżących informacji ze świata show-biznesu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zandberg o marihuanie: Pierwszy krok, który powinniśmy zrobić, to depenalizacja

U Michała M. zabezpieczono 1,5 grama marihuany. Co grozi raperowi?

Syn znanego prawnika, prof. Marcina Matczaka najprawdopodobniej w piątek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Znaleziono przy nim półtora grama marihuany, a u jego 24-letniego kolegi, około pół grama. W świetle polskiego prawa grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności. Obowiązujące w Polsce przepisy głoszą, że jeśli zatrzymany posiada narkotyki w znacznej ilości, kara pozbawienia wolności jest utrzymana w granicach od roku do 10 lat. 

Paulina Krupińska, Sebastian Karpiel-BułeckaKrupińska była w związku, kiedy poznała Karpiela-Bułeckę. Połączył ich przypadek?

Oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, mł. asp. Iwona Kijowska przekazała w rozmowie z portalem tvp.info, że Michał M. będzie podlegać standardowym procedurom, jak każdy inny zatrzymany. 

Po wykonanych czynnościach i przedstawionych zarzutach zapewne zostanie zwolniony. Możliwe, że będzie to miało miejsce jeszcze dziś - poinformowała rzeczniczka.

Jednocześnie oficer prasowa zaznaczyła, że Michał M. przebywał w piątek w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wiadomo, że były wykonywane czynności policyjne z jego udziałem. Policjanci przeszukali  także mieszkania zatrzymanych. W rozmowie z RMF FM policja przekonywała, że to rutynowe działanie i jest konieczne, by ustalić ostateczny kształt zarzutu.

Mata zwolniony z aresztu. Przyznał się do posiadania narkotyków

Dziennikarz RMF FM Marek Balawajder poinformował na Twitterze, że Mata został zwolniony z aresztu w piątek, około godziny 14:30. Wiadomo również, że popularny wśród młodzieży raper przyznał się do posiadania marihuany. 

IDOL"Idol". Pierwsza edycja otworzyła drzwi do kariery, ale nie wszystkim

Więcej o: