Jan Dąbrowski zdradził, ile zapłacił za wszystkie mieszkania i działki. Jednej decyzji żałuje

Jan Dąbrowski postanowił odpowiedzieć na często powtarzające się pytania fanów na temat posiadanych przez siebie licznych nieruchomości i poświęcił im oddzielny film na kanale. Przy okazji szczerze wyjawił, ile kosztowały.

Więcej o gwiazdach internetu przeczytasz na Gazeta.pl

Dąbrowski, którego kanał na YouTubie subskrybuje 1,75 mln osób, zdecydowanie może mówić o bardzo dużym sukcesie. Zwłaszcza że gwiazdą internetu jest już od ponad dekady, a w 2022 roku skończy dopiero 26 lat. Jan Dąbrowski część majątku postanowił zainwestować w nieruchomości, o których więcej powiedział w filmie na youtube'owym kanale. Influencer jest właścicielem dwóch mieszkań, działki z domkiem letniskowymi, a także działki, na której wraz z narzeczoną Sylwią Przybysz planują budowę domu o powierzchni 400 m kw.

Zobacz wideo Jan Dąbrowski pyta narzeczoną i córkę na o koszulkę Ekipy

Jan Dąbrowski opowiada o nieruchomościach. Ile zapłacił?

Obydwa mieszkania Dąbrowskiego znajdują się w Warszawie. Jedno z nich ma ok. 30 m kw. i służy jako powierzchnia biurowa, natomiast w drugim o powierzchni 70 m kw. influencer z narzeczoną mieszkają na co dzień. Na zakup obydwu zaciągnął kredyt.

Kupiłem je jakoś pięć lat temu, jak jeszcze to była dziura w ziemi. I wtedy ceny chodziły po 6800 zł za m kw., tyle mniej więcej wydałem na te dwa mieszkania - mówi w filmiku.

Jan Dąbrowski przyznał, że rozważał wówczas kupno również trzeciego, większego mieszkania za gotówkę, na co w końcu się nie zdecydował. Z perspektywy czasu żałuje tej decyzji.

Jeszcze się zastanawiałem nad kupnem trzeciego mieszkania, które ma ok. 100 m kw., ale wtedy stwierdziłem, że nie ma co zamrażać tak dużej gotówki. Dzisiaj już wiem, że to był błąd, szczególnie że bardzo blisko naszego bloku będzie szła trzecia linia metra, więc ceny tych mieszkań poszybują w górę - dodaje.

Działka, na której Dąbrowski i Przybysz budują dom i gdzie docelowo planują się przeprowadzić, ma 0,6 ha. Youtuber zdradza, że kosztowała ok. 105 tys. zł. Dodatkowo para wydała ok. 15 tys. zł na ogrodzenie, ok. 4,6 tys. zł za postawienie blaszaka, a także 600 zł za toaletę na terenie.

Oczywiście do tego dochodzi jeszcze projektant, wnioski o przyłącze, notariusze itd. - podkreśla Dąbrowski.

Druga działka rekreacyjna z domkiem, licząca 1,8 ha, kosztowała ok. 235 tys. zł. Influencer przyznał, że ludzie często są zaskoczeni tak wysokim kosztem, jednak, jak zaznacza, to standardowa cena dla tego regionu i uważa, że inwestycja jest trafiona.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.