Sara James podbiła amerykańskie "Mam talent!", ale nie tylko ona. Przypominamy inne występy Polaków

Sukcesem Sary James żyje cała Polska, ale nie tylko jej udało się porwać jury. W amerykańskim "Mam talent!" nasi rodacy zachwycali talentem wokalnym, tańcem, ale nie tylko. Niektórzy byli krok od finału.

Sara James w czerwcu 2022 roku stała się dumą Polski na arenie międzynarodowej. Nastolatka została nagrodzona złotym przyciskiem przez Simona Cowella, który zagwarantował jej wejście do półfinału. Talentem wokalnym zachwycił się cały świat, a jej występ dotarł nawet do Billie Eilish. Teraz nastolatka powalczy o zwycięstwo w finale, a my przypominamy innych Polaków, którzy mieli okazję pokazać się w amerykańskim "Mam talent!".

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Marcin Patrzałek również zachwycił Simona Cowella

Marcin Patrzałek to prawdziwy weteran wszelkiego rodzaju talent show. Jego przygoda z telewizją rozpoczęła się zwycięstwem dziewiątej edycji "Must Be The Music". Cztery lata później powtórzył sukces we włoskim "Tu Si Que Vales" i głodny kolejnych doświadczeń wybrał się do Ameryki. W 2019 roku ówczesny 18-latek porwał Simona Cowella gitarowym wykonaniem V symfonii Beethovena i "Toxicity" z repertuaru System of a Down. Nastolatkowi udało się dotrzeć do półfinału, a dziś rozwija karierę gitarzysty. Na Instagramie śledzi go ponad 500 tys. fanów, a na Spotify udało mu się zgromadzić 45 tys. słuchaczy.

Marcin Patrzałek w 'America's Got Talent'Marcin Patrzałek w 'America's Got Talent' YouTube/America's Got Talent

Nastolatkowie przez niefortunny wypadek musieli się pożegnać z show

Anna Kaczmarska i Patryk Płoszaj to Polacy, którzy od najmłodszych lat mieszkali w Stanach Zjednoczonych. Poznali się na sali tanecznej w 2006 roku. Cztery lata później para dwunastolatków wzięła udział w amerykańskiej odsłonie "Mam talent!". Niestety przez niefortunny wypadek podczas półfinału musieli się pożegnać z programem. Anna Kaczmarska potknęła się, wchodząc na scenę i uderzyła w plecy i nogę. Mimo wszelkich starań ból dawał się we znaki, a młodzi tancerze nie otrzymali od widzów wystarczającej liczby głosów. 

Mam talentMam talent youtube.com

Kamil Kuroczko próbował sił w amerykańskim "Mam talent!"

W 2019 roku Kamil Kuroczko wraz z Sarą Janicką wybrał się na przesłuchania do 14. edycji amerykańskiego show. Nie musieli jednak pojawiać się na castingu, bowiem produkcja zachwycona umiejętnościami tanecznymi pary od razu zaprosiła ich przed jury. Niestety usłyszeli "nie" od Simona Cowella. Mimo to wspominają tę przygodę bardzo dobrze, a scena zrobiła na nich ogromne wrażenie.

Kamil Kuroczko, Sara JanickaKamil Kuroczko, Sara Janicka Instagram @kamilkuroczko

Polka podbijała amerykańskie show. Nie wszystkich zachwyciła

Kinga Grześkow wraz z Portugalczykiem Goncalo Roquem zdobyli złoty przycisk w naszym rodzimym "Mam talent!", a potem udało im się wygrać show. W 2020 roku duet poszedł o krok dalej i wybrał się do USA, aby zaprezentować przed jeszcze szerszą publicznością umiejętności akrobatyczne. Duo Destiny oczarowało publiczność, a sama Heidi Klum przyznała, że ich występ sprawił, że nie mogła się przez dłuższą chwilę otrząsnąć. 

To było perfekcyjne. Nie popełniliście żadnego błędu. Było seksownie, romantycznie i zapierało dech w piersiach - chwaliła Heidi Klum

Jej opinię podzieliła również jurorka Alesha Dixon, która dostrzegła w duecie powiew świeżości i coś nowego w dziedzinie akrobatyki. Niestety pokaz nie spodobał się Howiemu Mandelowi. Nie udało im się awansować do finału. 

Kinga Grześkow, Goncalo Roque Duo DestinyKinga Grześkow, Goncalo Roque Duo Destiny Screen YouTube Talent Recap, America's Got Talent

Nie tylko Sara James śpiewem oczarowała amerykańskie jury

W 2018 roku 17-letnia Karolina Baran, posługująca się pseudonimem artystycznym Kaeyra, dała wokalny popis w amerykańskim "Mam talent!". Wykonała "Take Me to Church" z repertuaru Hoziera. Nastolatka otrzymała owacje na stojąco i przedostała się do kolejnego etapu. Obecnie jednak trudno znaleźć więcej informacji na temat jej dalszych losów w talent show.

Karolina BaranKarolina Baran Screen YouTube j Pi, America's Got TalentWięcej o: