Co słychać u aktorów z "Harry'ego Pottera"? Neville jest nie do poznania, a Ginny zmieniła branżę

2 maja to Międzynarodowy Dzień Fanów Harry'ego Pottera. Z tej okazji sprawdziliśmy, jak zmienili się aktorzy występujący w filmie i co u nich słychać.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

2 maja to dzień, w którym nie odnajdą się mugole, za to doskonale bawić się powinni wszyscy fani szkoły Hogwart i jej magicznych tajemnic. 2 maja wypada Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera, a data jest nieprzypadkowa. To właśnie tego dnia według J.K. Rowling młody czarodziej pokonał Lorda Voldemorta. Z tej okazji przyjrzeliśmy się aktorom kultowej serii filmów. Sprawdziliśmy, co u nich słychać i jak dzisiaj wyglądają. O Danielu Radcliffie czy Emmie Watson wiecie już bardzo dużo, dlatego odwiedziliśmy nieco mniej popularnych czarodziei.

Zobacz wideo Co robi Daniel Radcliffe, by wyjść z szufladki Harry'ego Pottera?

Princess of Wales Lady Diana Spencer Brat księżnej Diany opublikował jej zdjęcie z dzieciństwa. "Wygląda jak Charlotte"

Tom Felton

Tom Felton wcielił się w rolę podstępnego Draco Malfoya. Przez zdecydowaną większość historii budził raczej niechęć (choć jednocześnie doczekał się sporego fandomu, lubującego się w czarnych charakterach), ale na sam koniec wielu czytelników i widzów poczuło do niego współczucie. Felton na co dzień mieszka w mieście Surrey w Anglii. Aktor ma uroczego labradora, wielu może mieć problem, żeby rozpoznać w nim złośliwego Draco. Jego ostatni występ to rola Brandona w dramacie "Breaking for Whales". Jego drugą pasją jest muzyka.

 

Matthew Lewis

Wcielił się w charakterystyczną postać Neville'a Longbottoma, Mało kto wie, że ta rola do dziś jest przekleństwem aktora. Mężczyzna swego czasu w podcaście "Inside Of You" wyznał, że ma dość ludzi zaczepiających go na ulicy i pokazujących go palcami. Matthew w tym samym wywiadzie powiedział, że frustruje go to, że jest cały czas utożsamiany z Neville'em, a przecież występował też w wielu innych doskonałych produkcjach takich jak "Bluestone 42" czy "Death in Paradise". Lewis na co dzień jest fanem sportu, a jego ulubioną drużyną piłkarską jest Leeds United. 

 

Bonnie Wright

Bonnie zagrała wielką miłość Harry'ego, czyli Ginny Weasley. Niedawno o aktorce było głośno, gdy za pośrednictwem Instagrama poinformowała swoich fanów, że wyszła za mąż. Wright obecnie rzadko pojawia się przed kamerą. Dużo lepiej czuje się za nią, kiedy reżyseruje teledyski - jeden z nich możecie zobaczyć poniżej. Z mediów społecznościowych gwiazdy jasno również wynika, że jest zaangażowana w ochronę klimatu. Od wielu lat działa na rzecz Greenpeace, organizuje ekologiczne pikniki, reżyserowała też film "Unearthed" o miasteczku niszczonym przez potwora z paliw, pracowała również nad książką o wdrożeniu ekologicznych rozwiązań w domu.

 
 

Evanna Lynch

Ta aktorka pojawiła się dopiero w piątej części przygód Harry'ego Pottera, w której zagrała Lunę Lovegood. Co ciekawe, Evanna od dziecka była fanką serii książek J.K. Rowling. Kiedy dowiedziała się, że wygrała casting do filmu, płakała godzinami. Dzisiaj ma własną firmę wegańskich kosmetyków

 

Harry Melling

W filmie wcielił się we wrednego Dudley'a. Jednak w rzeczywistości Melling jest bardzo czułym i spokojnym mężczyzną. Jako jeden z niewielu spośród młodych aktorów sagi po jej zakończeniu zdobył aktorskie wykształcenie. Mogliśmy go oglądać również w "Gambicie królowej" czy w "Zaginionym mieście Z" u boku Roberta Pattinsona. 

Harry MellingHarry Melling screen youtube.com

Devon Murray

Devon doskonale wcielił się w postać fajtłapowatego Seamusa. Mężczyzna dzisiaj trzyma się z dala od aktorstwa. Mieszka w rodzimej Irlandii, gdzie prowadzi farmę. Zajmuje się na niej porzuconymi zwierzętami, czemu całkowicie się oddaje. Na początku 2021 roku przyszedł na świat jego syn Cooper. 

 

Tęsknicie za przygodami Harry'ego Pottera?

Antek Królikowski Antoni Królikowski całuje się z ukochaną na środku ulicy! Ma dosyć ukrywania

Więcej o: