Tak kiedyś wyglądali bracia Bogdanoff. Na zdjęciach sprzed operacji plastycznych są nie do poznania

Igor i Grichka Bogdanoff najpierw byli znani za sprawą programów popularyzujących naukę, które prowadzili we francuskiej telewizji. Później zainteresowaniem opinii publicznej cieszyli się ze względu na liczne operacje plastyczne. Niedawno, w kilkudniowym odstępie obaj zmarli na COVID-19.

Więcej o metamorfozach gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Igor i Grichka Bogdanoff byli bliźniakami. Bracia pochodzili z rodziny o austryiacko-rosyjskich, arystokratycznych korzeniach. Doskonale wykształceni, atrakcyjni, ciekawi świata. Sławę zdobyli w latach 80., prowadząc program "Temps X".

Zobacz wideo Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich? Szczerba: Dla wybranych grup zawodowych

Bracia Bogdanoff zakochali się w nauce

Obaj bracia maturę zdawali we wcześniejszym terminie. W młodości nauka była dla nich wszystkim. Grichka studiował nauki polityczne, ale doktorat bronił z matematyki. Jego brat, Igor po zrobieniu dyplomu z semiologii, zrobił doktorat z fizyki teoretycznej. Wspólnie pracowali też nad rozprawą doktorską z kosmologii. Poza karierą prezenterów telewizyjnych, w programach popularyzujących naukę, mieli na swoim koncie ponad 20 książek.

Igor i Grichka BogdanoffIgor i Grichka Bogdanoff Wikipedia

Popularność bracia zawdzięczali nie tylko wielkiej pasji do nauki. W telewizji znaczenie miała także ich atrakcyjność. Obaj uchodzili za bardzo przystojnych. Dobrze prezentowali się w srebrzystych strojach, na tle kosmicznej scenografii - właśnie w takiej oprawie prowadzili "Temps X". 

'Temps X''Temps X' screen - YouTube

"Afera Bogdanoff". Bracia oskarżeni szkodzenie nauce

Z czasem ich kompetencje naukowe zaczęły wzbudzać kontrowersje. Na początku lat dwutysięcznych Francją wstrząsnęła "afera Bogdanoff". Oskarżenia? Wulgaryzacja nauki oraz fałszerstwa naukowe. Niektóre z ich prac zostały też zgłoszone jako plagiaty. Od tego czasu bardzo dużo czasu i pieniędzy trawiły im postępowania sądowe. Bronili się przed oskarżeniami i sami wytaczali sprawy swoim krytykom.

Bracia BogdanovBracia Bogdanov EAST NEWS

Powrót do telewizji

Mimo wszystko prezenterzy postanowili wrócić do telewizji. Na początku nowego milenium pojawili się w programie "Fort Boyard". To był już jednak zaledwie cień dawnej popularności.

Bracia BogdanoffBracia Bogdanoff screen - YouTube

Bracia Bogdanoff po operacjach plastycznych

W tamtym okresie znacznie bardziej rozpoznawano braci nie ze względu na dorobek naukowy, ale z powodu ich licznych operacji plastycznych. Twierdzili, że medycyna estetyczna pozwala im upodobnić się do istot pozaziemskich. Zdaniem znajomych to jednak tylko połowa prawdy. Znani bliźniacy nie mogli też się pogodzić z procesem starzenia.

Igor i Grichka BogdanoffIgor i Grichka Bogdanoff EastNews

Implanty podbródków i policzków sprawiły, że ich twarze bardzo się zmieniły.

Bracia zmarli w odstępie sześciu dni na COVID-19. Do szpitala trafili w ciężkim stanie. Obaj nie byli zaszczepieni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.