"Oszpecona" Linda Evangelista chce gigantycznego odszkodowania od firmy kosmetycznej

Linda Evangelista opublikowała wstrząsający wpis na Instagramie. Sławna modelka zdradziła, że padła ofiarą fatalnego w skutkach zabiegu kosmetycznego. Żąda ogromnego odszkodowania.

Linda Evangelista w latach 90. była jedną z topowych modelek świata. Jeszcze kilka lat temu była aktywna zawodowo, ale od 2016 roku przestała się udzielać publicznie. Niedawno okazało się, co było tego przyczyną.

Modelka wyznała na Instagramie, że padła ofiarą nieudanego zabiegu kosmetycznego — usuwania tkanki tłuszczowej. Zdradziła, że jej ciało zostało nieodwracalnie zdeformowane. 

W TYM ARTYKULE znajdziecie więcej ZDJĘĆ modelki.

Do wszystkich moich obserwujących, którzy zastanawiali się, czemu nie pracuję, podczas gdy kariery moich koleżanek kwitły. To wszystko dlatego, że zostałam okrutnie zeszpecona przez zabieg CoolSculpting firmy Zeltiq, który zadziałał zupełnie odwrotnie, niż zapowiadano — napisała modelka.
Zobacz wideo

Evangelista opowiada, że zabieg, który miał zredukować  tkankę tłuszczową, dał odmienny skutek. Przez powikłania, o których możliwym występowaniu modelka nie została poinformowana wcześniej, tkanka tłuszczowa powiększyła się.

Poziom tkanki tłuszczowej, miast zmniejszyć się, zwiększył. Zabieg nieodwracalnie zdeformował moje ciało i nawet po przejściu dwóch bolesnych, nieudanych operacji korekcyjnych, zostałam, jak opisują w mediach - "nie do poznania".

Kanadyjka złożyła pozew do sądu federalnego w Nowym Jorku, w którym domaga się 50 mln dol. odszkodowania za straty materialne wynikające z efektów zabiegu oraz emocjonalny stres. 56-letnia Evangelista dodaje, że nie może znaleźć pracy jako modelka i dlatego nic nie zarobiła od pięciu lat.

Firma Zeltiq Aesthetics, będąca częścią koncernu Allergan Aesthetics, nie skomentowała jak na razie tej sprawy.

Więcej o: