Wszystkie partnerki księcia Karola. Księżna Diana w czasie związku cierpiała na depresję, inna kobieta odrzuciła jego oświadczyny

Książę Karol przez bardzo długi czas był postrzegany jako podrywacz. Miał bujne życie uczuciowe i był widywany z różnymi kobietami. Przed związkiem z księżną Dianą nawet się zaręczył. Kobiety księcia Karola w prasie określano mianem "aniołków Charliego". Przypominamy, z kim się spotykał.

Książę Karol mimo pozycji bardzo długo miał problemy ze znalezieniem prawdziwej miłości. Na oczach świata z rozsądku wziął ślub z księżną Dianą, jednak jego serce od początku należało do Camilli Parker Bowles, z którą ożenił się po latach potajemnych spotkań. Jednak w jego życiu pojawiło się znacznie więcej kobiet. Jedna z nich przypłaciła związek z księciem obłędem. Inna partnerka przyszłego następcy brytyjskiego tronu odmówiła zaręczyn. Co wiadomo o kobietach, które zawróciły mu w głowie? 

Zobacz wideo Książę Karol i Camilla biją brawo dla pracowników służby zdrowia walczących z koronawirusem

Z kim spotykał się książę Karol? Wszystkie partnerki arystokraty 

Książę Karol przez lata nie rezygnował z hulaszczego trybu życia. Mimo nacisków ze strony rodziny królewskiej nie śpieszyło mu się przed ołtarz. Uchodzący za najlepszego kawalera w Londynie, gdziekolwiek się nie pojawił, towarzyszyło mu grono wielbicielek. 

Pierwsza partnerka księcia Karola 

Gdy książę Karol miał 18 lat i został przyjęty na studia licencjackie w Trinity College Cambridge, poznał córkę ówczesnego chilijskiego ambasadora. Z Lucią Santa Cruz po raz pierwszy spotkali się w 1969 r. na przyjęciu zorganizowanym przez szefa uczelni, Lorda Butlera. Między nimi natychmiast zaiskrzyło. Plotkowano nawet, że Lucia jest pierwszą prawdziwą miłością księcia. Wiadomo, że została przedstawiona królowej Elżbiecie i księciu Filipowi podczas spotkania w zamku Balmoral. Ich romans przerwał skandal, według którego Karol i Lucia mieli spotykać się na schadzki w gabinecie rektorskim. Książę osobiście zaprzeczył tym plotkom. 

 

Karol poznał Camillę

Lucia Santa Cruz uchodzi za pierwszą dziewczynę księcia Karola. Mimo rozstania pozostali w przyjacielskich stosunkach. Mało kto wie, że kobieta pochodząca z Ameryki Południowej przedstawiła Karolowi jego wielką miłość, Camillę Parker Bowles, z którą się przyjaźniła. Książę przed poznaniem przyszłej żony był przed trzydziestką i nie chciał angażować się w głębszą relację. Wszystko przez to, że szykował się do służby w Marynarce Królewskiej. Camilla w tym czasie była w związku z angielskim wojskowym, Andrew Parkerem-Bowlesem, z którym rozstała się dla księcia. Zauroczyła Karola, ale jedna sprawa dyskwalifikowała ją jako potencjalną przyszłą żonę arystokraty. Camilla nie była dziewicą. Gdy Karol wyjechał, Parker Bowles wróciła do byłego partnera i wyszła za niego za mąż. 

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles w 1975Książę Karol i Camilla Parker-Bowles w 1975 EN

Romans z Daviną

Rodzina królewska postawiła Karolowi ultimatum. Do 30. roku życia miał się ustatkować. Gdy dowiedział się, że Camilla Parker Bowles wyszła za mąż, rzucił się w wir randek. W jego życiu pojawiła się Davina Sheffield, która była kuzynką żony byłego premiera, Davida Camerona. Należała do towarzystwa i uchodziła za blondwłosą piękność. Jednak gdy poznała księcia, nie była nim kompletnie zainteresowana. Odmówiła nawet zaproszenia na kolację z przyszłym królem. Karol się nie poddawał i dopiął swego. Po kilku randkach, w kuluarach plotkowano, że książę planuje jej się oświadczyć. Wyszło jednak na jaw, że przed związaniem z księciem Davina współżyła z innym mężczyzną. Tym samym przekreśliła swoje szanse na zostanie księżną. Zgodnie z królewską tradycją narzeczona przyszłego króla musi być dziewicą. 

 

Karol oświadcza się... kuzynce 

Książę Karol nie ustawał w poszukiwaniach przyszłej żony. Poznał lady Amandę Knatchbull (która była jego kuzynką) i po wspólnych podróżach oświadczył się jej w 1980 r. Amanda odmówiła, gdyż w Karolu nie widziała materiału na męża, a bardziej starszego brata. 

 

Kochanka, która chorowała na psychozę

Karol niezrażony miłosnymi zawodami związał się z Dale "Kangą" Tryon. Poznali się w 1966 r. ale gdy "Kanga" przeprowadziła się na Wyspy, odnowili relację. W tym samym czasie książę wznowił romans z Camillą, która rywalizowała o względy przyszłego króla z australijską arystokratką. Królowa nie zaakceptowała związku syna z Dale, ale nawet mimo rozstania nie zerwali kontaktu. Regularnie wysyłali do siebie listy. Nawet gdy "Kanga" wyszła za mąż, publicznie chwaliła się korespondencją od Karola. Kobieta z czasem zaczęła popadać w psychozę.

Zobacz: Książę Karol zdradzał Camillę z Dale "Kangą" Tryon. Kochanka zmarła w tajemniczych okolicznościach zaraz po wypadku Diany

Kobieta wygrała walkę z nowotworem, ale uzależniła się od środków przeciwbólowych. Podczas pobytu w szpitalu złamała kręgosłup, ona jednak twierdziła, że została wypchnięta z okna. Do końca życia poruszała się na wózku. Podejrzewano u niej sepsę, na skutek której zapadła w śpiączkę i zmarła w listopadzie 1997 roku.

 

Karol umawiał się ze starszą siostrą Diany

Książę był widywany w towarzystwie starszej siostry Diany Spencer. Sarah uchodziła za idealną kandydatkę na żonę, jednak nie traktowała poważnie zalotów Karola.

Książę Karol i Sarah SpencerKsiążę Karol i Sarah Spencer Anwar Hussein/ ONS

Ślub z Dianą

Ten zwrócił wówczas uwagę na Dianę, która wkrótce została jego żoną. Ich związek nie należał do udanych, wszystko za sprawą zdrad Karola i późniejszych romansów Diany. Doczekali się dwóch synów, księcia Karola i księcia Williama, ale szybko zrozumieli, że nie są szczęśliwi. Ich rozwód uchodził za jeden z najgłośniejszych skandali w rodzinie królewskiej. Księżna Diana wkrótce zmarła z powodu powikłań po wypadku samochodowym. 

Księżna Diana, książę KarolKsiężna Diana, książę Karol fot. ONS

Powrót do Camilli

Informacje o związku księcia Karola z Camillą Parker Bowles publicznie pojawiły się rok po śmierci księżnej Diany. Długo czekali ze ślubem, na który nie mieli pozwolenia od królowej matki. Pobrali się 9 kwietnia 2005 r i do tej pory są razem.

Książę Karol, Camilla Parker Bowles.Książę Karol, Camilla Parker Bowles. Forum

Mimo związku Karola z Camillą nie ustawały plotki na temat licznych romansów księcia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.