''Taniec z gwiazdami''. Krzysztof Rutkowski, czyli najsłynniejszy polski detektyw stanie przed nowym wyzwaniem

Krzysztof Rutkowski to kolejny uczestnik ''Tańca z gwiazdami'' 2022. Znany detektyw i osobowość medialna tym razem spróbuje swoich sił na parkiecie. Jego partnerką będzie Sylwia Madeńska.

Z czego zasłynął Rutkowski?

Z czego zasłynął Rutkowski? W latach 80. pracował jako milicjant. Od 1988 r. przez kilkanaście lat prowadził agencję ochroniarską, w 1990 założył zaś w Austrii firmę detektywistyczną. Popularność zdobył dzięki współpracy z telewizją TVN przy telenoweli dokumentalnej ''Detektyw'' emitowanej w latach 2001-2006. Średnia widownia odcinka dokumentującego pracę detektywów wynosiła ok. 1,5 miliona widzów. Bardzo szybko popularność Rutkowskiego wybiegła poza branżę detektywistyczną.

Jednocześnie od lat 90. Krzysztof Rutkowski angażował się w działalność polityczną. Posłem został w 2001 r. z ramienia Samoobrony RP. W 2004 r. był posłem do Parlamentu Europejskiego. W kolejnych latach jego starty w wyborach kończyły się niepowodzeniami. 

Krzysztof Rutkowski jest przy tym osobą kontrowersyjną. Prowadzono w jego przypadku kilka postępowań sądowych. W przeszłości grał epizody w filmach takich, jak ''Sukces'' czy ''Gulczas, a  jak myślisz...''.

Jamala w 'Tańcu z Gwiazdami'"Taniec z Gwiazdami". Udział zagranicznej gwiazdy podzielił fanów

Ile lat ma Krzysztof Rutkowski?

Ile lat ma Krzysztof Rutkowski? Znany detektyw urodził się w kwietniu 1960 r. Skończył więc 62 lata. 

Krzysztof Rutkowski - fryzura

Krzysztofa Rutkowskiego wyróżnia także fryzura. Charakterystyczny wygląd detektywa jest spowodowany choćby włosami przyciętymi w kanciasty lub wręcz kwadratowy kształt, bródką, okularami i oczywiście łańcuchem zawieszonym na szyi. 

Zobacz wideo Joanna Krupa jurorką w "Tańcu z Gwiazdami"? Tak zareagowała na pytanie reportera

Krzysztof Rutkowski - żona

Kim jest żona Krzysztofa Rutkowskiego? Detektyw był żonaty trzykrotnie. W 2019 r. zawarł nowy związek małżeński z Mają Pilch. Dzieckiem detektywa jest syn Krzysztof Jerzy urodzony w 2012 r.

Krzysztof Rutkowski - wzrost

Ile wzrostu ma Krzysztof Rutkowski? Nie ma tu pewnych danych, ale wzrost detektywa ocenia się na ok. 170 cm. 

Z kim zatańczy Jacek Jelonek? Maserak i Terrazzino odmówili, ma przylecieć tancerz zza granicy"Taniec z Gwiazdami". Z kim zatańczy Jelonek? Dwóch panów odmówiło. Polsat ma plan

''Taniec z gwiazdami'' 2022 - kiedy pierwszy odcinek?

''Taniec z gwiazdami'' 2022 z pewnością dostarczy wielu emocji. Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska będą tu jedną z najciekawszych par, ale inni uczestnicy także mogą zaskoczyć. Łukasz Płoszajski, Maja Włoszczowska czy Karolina Pisarek to tylko niektóre gwiazdy próbujące swoich sił na parkiecie. Pierwsza odsłona nowej edycji już 29 sierpnia o 20.00 w Polsacie. 

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Znamy kolejne nazwisko. Na parkiecie aktorka, która podbiła Bollywood [PLOTEK EXCLUSIVE]

Więcej o: