Andrzejki 2021. Jakie wróżby przygotować? To może być wyjątkowy wieczór!

Nocy andrzejkowej towarzyszą liczne wróżby i zabawy w gronie najbliższych. Z okazji tegorocznego święta przygotowaliśmy zestawienie gier, których nie może zabraknąć na podczas wigilii dnia Świętego Andrzeja. Sprawdź jakie imię nosi twoja miłość i czy uda ci się spełnić marzenia.

Więcej ciekawych pomysłów na imprezy znajdziesz na Gazeta.pl

W nocy z 29 na 30 listopada obchodzimy wigilię dnia świętego Andrzeja. Z tej okazji nie może zabraknąć spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Zgodnie z tradycją, na tę okazję warto przygotować kilka wróżb. Przygotowaliśmy kilka propozycji. Niektórych z nich mogliście nie znać. 

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta

Księżna KateKsiężna Kate szalała z metamorfozami na głowie. Upięcia, długie fale i grzywka

Lanie wosku przez dziurkę od klucza

Jedną z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku. Do tej zabawy przyda się klucz z jak największą dziurką, świeczka oraz miska z zimną wodą. Najpierw należy rozgrzać świeczkę, aż pojawi się płynny wosk. W czasie kiedy jedna z osób trzyma klucz nad miską, druga przelewa wosk przez dziurkę od klucza. Utworzone kształty mają przewidywać przyszłość. 

Poznaj imię swojej przyszłej drugiej połówki

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak, będzie mieć na imię wasz mąż lub żona? Ta wróżba jest bardzo prosta, a potrzebne będą jedynie małe karteczki i długopis. Należy wypisać jak najwięcej imion damskich lub męskich (w zależności od potrzeby), a następnie zrobić losowanie. A jeśli w tej zabawie wraz ze znajomymi chcielibyście zostawić nutkę tajemnicy jedynie pierwsze litery imion.

Wróżba z jabłkiem

Kolejną propozycją na poznanie pierwszej litery imienia drugiej połówki jest wróżba z jabłkiem. Należy przygotować owoce i nożyki lub obieraczki. To prosta zabawa, polegająca na obieraniu jak największej części jabłka bez zerwania skórki. Zawijas, który ułoży się z obierek to pierwsza litera imienia przyszłej miłości.

Julia Wieniawa, Katarzyna ZielińskaWieniawa postawiła na róż, ale patrzymy na okiennice u Sochy. TOP 5 łazienek gwia

Kto jako pierwszy spełni marzenie? 

Kolejna wróżba będzie dotyczyć spełniania marzeń. Może się okazać, że te najskrytsze są już na wyciągniecie ręki. Razem z gośćmi przygotujcie imiona na małych karteczkach, a następnie zawiń je i wrzuć do miski z wodą. Właściciel kartki ma największe szanse na spełnienie marzeń.

Kto pierwszy na ślubnym kobiercu?

Kolejną wróżba zdradzi, kto z gości jako pierwszy wyląduje na ślubnym kobiercu. Uczestnicy ustawiają buty w rządku, tak aby stykały się czubkiem i piętą. Następnie ustalamy linię mety i rozpoczynamy spacer. Właściciel buta, który jako pierwszy ustawi się w wyznaczonym miejscu, jako pierwszy weźmie ślub.

Więcej o: