Andrzejki to nie tylko wróżenie z wosku. Sprawdzone pomysły na ciekawe wróżby andrzejkowe

Wielkimi krokami zbliżają się andrzejki. Poniżej prezentujemy wam subiektywny przegląd najciekawszych wróżb na nadchodzące obchody imienin Andrzeja.

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Andrzejki to święto mające w Polsce wielowiekową tradycję. Co roku w wieczór 29 listopada miliony rodaków kultywują tradycję niewinnych wróżb. Prym wiedzie lanie wosku czy odczytywanie ukrytych znaków w jabłkowych obierkach. To jednak niejedyne opcje na ten magiczny wieczór.

Zobacz wideo Tartaletki różyczki z cukinią i sezamkami

Kolejka butów

Uczestnicy zabawy, panny na wydaniu, ustawiają swoje obuwie w kolejce odległej od danego punktu w pomieszczeniu, najczęściej progu. Osoba, której but jako pierwszy dotrze do umownego miejsca -  wygrywa. Co jest nagrodą? Rychłe zamążpójście!

Kleks atramentu

Za pomocą atramentu tworzymy na środku czystej kartki niedbały kleks. Po złożeniu papieru odczytujemy obrazek utworzony z rozmazanego atramentu. Drzewo symbolizuje miłość, motyl intensywny romans. Strzeżcie się za to twarzy, która oznacza rywala!

Wróżenie z kubków

Pod odwróconymi kubkami ukrywamy zawartość, która symbolizuje niedaleką przyszłość. Lalka wróży macierzyństwo, obrączka małżeństwo, moneta bogactwo, zaś kwiat szczęście. Jeden kubek pozostaje pusty, a osoba, która go wylosuje musi przygotować się na smutny los - czeka ją bowiem samotność.

Wróżenie ze słomek

Uczestnicy zabawy wybierają różnokolorowe słomki, które następnie wrzucają do miski z wodą. Osoby, których słomki jako pierwsze się ze sobą zetkną, wkrótce połączy płomienny romans.

Marzenia wypisane na kartkach

Osoby biorące udział we wróżbie zapisują swoje najskrytsze marzenia na kartce, następnie zanurzają papier w misce z wodą. Marzenia zapisane na karteczkach, które wypłyną jako pierwsze, wkrótce się spełnią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.