Woda księżycowa. Wykorzystaj moc pełni Księżyca. Zrób wodę, którą wykorzystasz w rytuałach oczyszczających

Niektórzy w ogóle nie zwracają uwagi na magię Księżyca. A to potężna siła, która może dać nam wiele mocy. Według tradycji jeszcze sięgających czasów średniowiecza warto w tym wyjątkowym okresie skorzystać z mocy Księżyca. Co możesz zrobić prócz rytuałów oczyszczających i ładowania kamieni? Przygotuj swoją wodę księżycową.

Woda księżycowa nie jest zwykłym płynem. To woda o niezwykłe mocy, która jest naładowana energią księżycową. Może być więc wykorzystywana np. do oczyszczania negatywnych emocji lub stanowić wsparcie w duchowej transformacji. Można przyrządzić ją samemu, korzystając z energii, jaka przepływa przez Ziemię podczas pełni Księżyca. A ponieważ właśnie jesteśmy w tej fazie - warto skorzystać z przepisu, który sięga jeszcze czasów średniowiecza.

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca? Przesądy i czary w Liście Plotka

Woda księżycowa. Co to takiego?

Wody księżycowej nie kupisz w żadnym supermarkecie. Tworzy się ją na własny użytek, zbierając "energię księżyca, gdy ten jest w pełni". Następnie można ją popijać, nakładać miejscowo na ciało lub spryskiwać nią dom, by dokonywać rytuałów oczyszczających.

Najbardziej spektakularne metamorfozy aktorskieNajbardziej spektakularne metamorfozy aktorskie. Oni oszpecili się dla roli

Astrolodzy i mistycy od dawna są zgodni, że moc Księżyca jest naprawdę ogromna. Wierzą, że woda jest programowalną substancją, która - podobnie jak kamienie - bardzo łatwo przejmuje ładunek energetyczny z otaczającej rzeczywistości. Woda księżycowa to po prostu woda, która jest wzmocniona mocą płynącą z pełni Księżyca.

Więcej magicznych rytuałów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Woda księżycowa - jak ją zrobić?

Przygotowanie wody księżycowej jest bardzo proste. Wystarczy pozostawić wodę w naczyniu, wystawionym na światło księżyca. Dodatkowo można do procesu dodać intencję lub dorzucić kryształy, by wzmocnić moc wody.

Do stworzenia własnej wody księżycowej warto przygotować:

  • Słoik lub szklany pojemnik - musi być przezroczysty;
  • Wodę - może być z kranu lub butelki, a nawet naturalnego zbiornika (jeśli zamierzasz pić wodę księżycową, upewnij się, że pochodzi z dobrego, zdrowego źródła);
  • Kryształy bezpieczne dla wody, np. kwarc różowy, kwarc czysty lub ametyst;
  • Zioła oczyszczające energię, np. rozmaryn służący ochronie, tatarak wpływający na pozytywną energię czy relaksującą lawendę;
  • Zapalniczkę i miskę do spalenia ziół;
  • Intencję, na której trzeba się skoncentrować.

Słoik lub pojemnik oczyść dymem z rozpalonych ziół. W ten sposób pozbawisz go negatywnej energii. Resztkę ziół umieść w misce, by dokonały spalenia. Do środka słoika lub pojemnika dorzuć opcjonalnie kamienie i zalej wodą. Następnie umieść ją w miejscu, na które pada światło Księżyca. Możesz w tym momencie oddać się medytacji. Trzymając ręce nad wodą, wyobraź sobie energię księżycową i połącz się z wszechświatem. 

Wodę należy zostawić do ładowania przez całą noc.

Horoskop i magiaRytuały na pełnię Księżyca w Baranie. Co wydarzy się w niezwykłą noc?

Do czego służy woda księżycowa?

Dlaczego woda księżycowa jest naprawdę dobrym przewodnikiem dla duszy? Zawiera energię lub intencję tego, czym jest nasycona. Działa niczym gąbka, chłonąc to, co dobre. Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu rytuałowi może stać się czymś w rodzaju naszego talizmanu. Można wykorzystać go przy oczyszczaniu pomieszczeń, rytuałach czy w codziennym użyciu.

Kiedy jest najlepszy czas na zbieranie wody księżycowej?

Wodę księżycową można zbierać nie tylko podczas pełni! W zależności od tego, w jakiej fazie ją użyjesz, taką będzie mieć moc. 

Woda księżycowa z pełni Księżyca będzie najpotężniejsza. Posłuży m.in. usunięciu negatywnej energii, uwolnieniu się od tego, co nam nie służy. Zapewni czystość, wdzięczność. Woda, którą zbierzesz podczas nowiu, będzie skłaniać do refleksji i rozwoju osobistego. Pomoże skupić na pracy wewnątrz siebie i wzmocni nowe przedsięwzięcia.

Więcej o: