"Squid Game". Nauczyciele ostrzegają rodziców przed szkodliwością serialu. Dzieci stworzyły własną wersję gry

Popularność serialu "Squid Game" stała się problemem w niektórych szkołach. Nauczyciele w Wielkiej Brytanii i Belgii zaczęli przestrzegać rodziców przed dopuszczaniem dzieci do oglądania koreańskiej produkcji.

Kontrowersje wokół "Squid Game" nie słabną. Po tym, jak okazało się, że produkcja przypadkiem wykorzystała w serialu istniejący numer telefonu, a także musiała zablokować numer konta, gdy widzowie przelewali na niego pieniądze, zaniepokojenie hitem Netfliksa wyrazili nauczyciele. Tym razem trudno jednak obarczać winą twórców "Squid Game". Pracownicy szkół w Wielkiej Brytanii i Belgii wystosowali do rodziców petycję po tym, jak zobaczyli, że uczniowie podczas przerw imitują gry pokazane w produkcji. Problemem jest tu fakt, że serialowe rozgrywki dla przegranych kończyły się egzekucją.

Interesujesz się popkulturą? Więcej o filmach i serialach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zwiastun serialu "Squid Game"

Natalia JanoszekGrecki milioner zapłacił milion dolarów za kolację z polską aktorką. "Wybiorę się do Aten na spotkanie"

Nauczyciele ostrzegają rodziców przed "Squid Game"

Pracownicy jednej ze szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii wystosowali do rodziców list, w którym opisali przypadki dzieci udających, że strzelają do siebie podczas zabaw na boisku. Swoim zachowaniem imitują one eliminację kolejnych graczy w taki sam sposób, w jaki było to przedstawione w serialu. Treść listu cytuje independent.co.uk:

Dzieci, które to oglądają, są narażone na realistyczne sceny przemocy i niestety odgrywają takie zachowania na placu zabaw, które nie będą tolerowane - czytamy w liście.

Pracownicy szkoły zaznaczyli również, że takie "zabawy" prowadzą do konfliktów w grupie rówieśników. Podkreślili także, że "Squid Game" w żadnym razie nie jest produkcją odpowiednią dla dzieci w wieku szkolnym. Na ten sam problem zwróciła uwagę belgijska szkoła, która oświadczenie do rodziców wystosowała na swoim facebookowym fanpage'u:

Jesteśmy bardzo czujni, aby ta niebezpieczna zabawa została zatrzymana! Liczymy na wasze wsparcie i współpracę, aby wasze dzieci były świadome konsekwencji, jakie może nieść!

Obydwie szkoły zaznaczają, że wobec uczniów niestosujących się do zasad zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Shannen DohertyShannen Doherty musiała ogolić głowę. Wspominała trudny moment. "Uwielbiałam swoje włosy"

Trudno mieć jednak pretensje do twórców "Squid Game", że popularność serialu przyniosła tak niespodziewany obrót. Produkcja ma przydzieloną bardzo konkretną kategorię wiekową. W Stanach Zjednoczonych wynosi ona 17 lat, w Wielkiej Brytanii - 15, natomiast w Belgii, podobnie jak w Polsce, nie jest odpowiednia dla osób poniżej 16. roku życia. 

"Squid Game". O czym jest serial?

Bohaterowie "Squid Game" to ludzie zmagający się z gigantycznymi problemami finansowymi. Każdy z nich dostał szansę, aby wziąć udział w zagadkowej grze i zgarnąć ogromną sumę pieniędzy, która raz na zawsze może zakończyć ich kłopoty. 456 zawodników, którzy się na to decydują, nie ma jednak pojęcia, że z tytułowych rozgrywek żywy może wyjść tylko jeden uczestnik.

Więcej o: