Shannen Doherty musiała ogolić głowę. Wspominała trudny moment. "Uwielbiałam swoje włosy. Dawały mi poczucie bezpieczeństwa"

Shannen Doherty opowiedziała o trudnym momencie, kiedy po chemioterapii wypadały jej włosy. Aktorka zdecydowała się ogolić głowę. Na Instagramie opublikowała poruszające kadry ukazujące walkę z chorobą.

Shannen Doherty to gwiazda takich hitów jak "Beverly Hills 90210" czy "Czarodziejki". W 2015 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Wówczas poddała się pojedynczej mastektomii. Aktorka w 2017 roku poinformowała, że rak jest w remisji. Niestety, od 2019 roku aktorka znów mierzy się z nawrotem choroby.

Zobacz wideo Za co Shannen Doherty wyleciała z "Beverly Hills 90210"? Teorii jest kilka

Więcej artykułów na temat zdrowia przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Shannen Doherty ogoliła głowę. Pokazała poruszające zdjęcia

Shannen Doherty jest w czwartym stadium choroby, o czym powiedziała w lutym tego roku. Aktorka w mediach społecznościowych informuje fanów o swoim stanie zdrowie. Pokazuje też, jak wygląda walka z chorobą. W ostatnim instagramowym wpisie wspominała trudny dla niej moment, w którym zdecydowała się ogolić włosy, które wypadały po chemioterapii. 

Kiedy rozpoczęłam chemioterapię, korzystałam z czepka chłodzącego [podczas chemioterapii ma ograniczyć wypadanie włosów – przyp. red.] w nadziei, że uratuję włosy. Mimo że dla wielu osób jest to skuteczne rozwiązanie, w moim przypadku się nie sprawdziło - zaczęła.

Doherty przyznała, że decyzja o ogoleniu głowy była bardzo emocjonalna.

Moje włosy wypadały garściami. Pojawiły się łysiejące miejsca i coraz trudniej było mi je zakryć. W końcu podjęłam decyzję, aby zgolić to, co zostało. To była walka sama w sobie. Uwielbiałam swoje włosy. W pewnym sensie definiowały mnie, dawały mi poczucie bezpieczeństwa. Dzielę się z wami zdjęciami z dnia, w którym podjęłam decyzję o ogoleniu głowy.
 

Gwiazda "Czarodziejek" nie poddaje się jednak i jak przyznała w wywiadzie dla "Good Morning America" stara się czerpać radość z życia. Pragnie być przykładem dla innych i stale pracować w zawodzie. Ostatnio wzięła udział w kampanii zachęcającej kobiety do badania piersi. 

 
Więcej o: