Kim jest Krzysztof Skórzyński? Z dziennikarzem TVN24 miał się konsultować minister Michał Dworczyk

Stacja TVN 24 zawiesiła Michała Skórzyńskiego. Dziennikarz podobno pomagał rządowemu ministrowi. Sam zaprzecza współpracy.

Wypłynęły kolejne wiadomości z prywatnej skrzynki mailowej szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Wynika z nich, że konsultował z dziennikarzem TVN24 Michałem Skórzyńskim niektóre komunikaty Kancelarii. Stacja TVN zawiesiła reportera do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zobacz wideo Radosław Majdan bawił się na after party po festiwalu w Sopocie

Oliwia Bieniuk, Anna Przybylska, Paweł Wawrzecki"Taniec z Gwiazdami". Produkcja nie odpuszcza Oliwii. Wyglądała jak Marylka ze "Złotopolskich"

Krzysztof Skórzyński konsultował komunikaty Kancelarii Premiera?

Na początku czerwca 2021 roku pojawiły się informacje, że szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk używał prywatnej skrzynki mailowej do celów zawodowych. Została ona zhakowana i wiele ważnych wiadomości ujrzało światło dzienne. Jedną z takich spraw jest korespondencja z dziennikarzem stacji TVN24. Okazuje się, że Dworczyk konsultował z reporterem odpowiedzi na pytania portalu OKO.press. Dziennikarz zaprzeczył, aby doradzał ministrowi Dworczykowi czy innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie.

Wyszło jednak na jaw, że konsultował przynajmniej jedną z informacji Kancelarii Premiera.

Portal Press donosi, że Michał Dworczyk 24 stycznia 2021 roku napisał mail do Krzysztofa Skórzyńskiego. Wysłał w nim krótki komunikat dotyczący szczepionek dla osób starszych. "Apelujemy do seniorów, którzy chcą zapisać się na szczepienia, aby pozostali w domach. Wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób - zostały rozdysponowane".

Krzysztof Skórzyński naniósł poprawki i wysłał Michałowi Dworczykowi zmieniony fragment: "Apelujemy do seniorów, którzy chcą jeszcze zapisać się na szczepienia, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni POZ. Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane już zostały wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób".

Kim jest Krzysztof Skórzyński?

Krzysztof Skórzyński to reporter polityczno-społecznym Faktów TVN i dziennikarz TVN24. Jest związany ze stacją TVN24 od 2010 roku. Pracował przy takich programach jak "Dzień po dniu" czy "Fakty". Od 2020 roku prowadzi program "Sprawdzam" nadawany w każdy piątek wieczorem. Na antenie analizuje podawane do wiadomości publicznej newsy i fake newsy i poszukuje luk w przepisach.

Ślub Tomasza Kędziora i Wiktorii StecykKędziora wziął ślub z modelką. W sali złota zastawa i diamentowe żyrandole

Krzysztof Skórzyński jest też autorem książki "Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia" wydanej w Wydawnictwie Znak w 2019 r. 

Więcej o: