Ile wzrostu ma Agata Duda? Czy jest wyższa od prezydenta? Rozwiewamy wątpliwości

Agata Duda zawsze wydawała się wysoką kobietą. Na wielu oficjalnych spotkaniach jest równa, a nawet nieco wyższa od męża. Ile wzrostu ma pierwsza dama?

Wzrost Agaty Dudy jest komentowany niemal od początku prezydentury jej męża. Na zdjęciach i nagraniach z oficjalnych wystąpień i spotkań, towarzysząca prezydentowi pierwsza dama wydaje się równa z mężem, a nawet nieco od niego wyższa. Wszystko za sprawą butów na obcasie. W rzeczywistości jest niższa. Ile dokładnie mierzy? Podajemy wzrost Agaty Dudy.

Małgorzata RozenekRozenek odniosła się do afery wywołanej przez Kaczorowską? Dodała wymowną grafikę

Zobacz wideo Andrzej Duda uczcił urodziny swojej żony

Ile wzrostu ma Agata Duda? Podajemy dokładne liczby

Według różnych źródeł Agata Duda jest niższa od prezydenta o trzy centymetry. Andrzej Duda mierzy 182 centymetry wzrostu, zaś pierwsza dama 179 centymetrów. Jednak pierwsza dama chętnie nosi buty na niewielkim obcasie, które nie tylko dodają elegancji, ale i wzrostu. Przez to często można odnieść wrażenie, że jest wyższa od prezydenta. Co jeszcze wiemy o żonie prezydenta?

Joanna KuligJoanna Kulig zagra w hollywoodzkiej komedii. W obsadzie plejada gwiazd

Agata Kornhauser-Duda pełni funkcję pierwszej damy od 2015 roku, kiedy to jej mąż po raz pierwszy wygrał wybory prezydenckie. Przed rozpoczęciem prezydentury była nauczycielką języka niemieckiego. Z wykształcenia jest filolożką germańską. Jednak po objęciu rządów przez męża, zrezygnowała z pracy w szkole i do tamtej pory wykonuje jedynie obowiązki przykładnej żony, wspierając Andrzeja Dudę. Niektórzy zarzucają jej małą aktywność oraz milczenie w sprawach drażliwych, dotykających szczególnie kobiet. Agata Duda rzadko zabiera bowiem głos na newralgiczne dla społeczeństwa tematy. W ostatnim sondażu z udziałem Polaków, którzy wybierali swoją ulubioną pierwszą damę, zajęła drugie miejsce. Ulubienicą rodaków okazała się Jolanta Kwaśniewska.

Więcej o: