Lipnicka, Markowska, Woźniak-Starak. One noszą blond i cieszą się zdrowymi włosami. Fryzjer gwiazd zdradza ich sekret

Łukasz Urbański jest jednym z najlepszych stylistów w Polsce. W jego ręce oddały się najpopularniejsze polskie blodynki: Magdalena Cielecka, Ewa Chodakowska, Agnieszka Woźniak-Starak. Zdradził sekret ich pięknych włosów.

Wiele Polek marzy o blond włosach. Każda z nich chciałaby jednak zachować przy tym kondycję i blask naturalnych kosmyków. O to, czy jest to możliwe i jak dbać o jasne włosy - zapytaliśmy Łukasza Urbańskiego, popularnego fryzjera gwiazd, w którego ręce swoje włosy oddają najpopularniejsze polskie blondynki. Jak pozbyć się niechcianej żółci? Dlaczego moje włosy się kruszą? Co oznacza zielony odcień na włosach? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tym tekście.

Blond włosy bez zniszczenia? To możliwe!

Rozjaśnianie włosów nie musi wiązać się z kruszącymi się końcówkami, niechcianą żółcią czy zniszczeniem struktury włosa. Dowodem na to, że można mieć jednocześnie są polskie najpopularniejsze blondynki, które od lat zachwycają jasnymi puklami, które mimo poddawaniu wielu zabiegom, wciąż zachwycają blaskiem. 

Agnieszka Woźniak-Starak, Patrycja Markowska czy Anita Lipnicka są żywymi dowodami na to, że rozjaśnianie włosów nie musi skończyć się "sianem" na głowie. Od lat poddają swoje włosy zabiegowi depigmentacji, czyli rozjaśniania. To właśnie podczas tego procesu włosy stają się jaśniejsze, nie jak mylnie się przyjęło - podczas farbowania. Włosy gwiazd każdego dnia są narażone na zniszczenie. Częste suszenie, kręcenie, prostowanie jest groźne nie tylko dla włosów rozjaśnianych. Okazuje się jednak, że są sposoby, by zabezpieczyć swoje włosy i cieszyć się ich sprężystością mimo częstej stylizacji. 

Zadaliśmy fryzjerowi odpowiedzialnemu za świetną kondycję ich włosów najczęściej zadawane przez internautów pytania. Łukasz Urbański w rozmowie z "Plotkiem" podzielił się swoją wiedzą. 

Patrycja MarkowskaPatrycja Markowska instagram.com/lukiur

Dlaczego blond włosy się kruszą?

Najważniejszym powodem jest nieprawidłowe rozjaśnienie. Rynek obfituje w wysokiej jakości kosmetyki. Trzeba tylko znaleźć fryzjera, który będzie potrafił na nich pracować. Absolutnie nie powinno się podejmować rozjaśniania na własną rękę w domowym zaciszu. Blond jest najtrudniejszym kolorem do uzyskania. Fryzjerzy, którzy podejmują próbę zdobycia tytułu mistrzowskiego, egzaminowani są właśnie z blondu. To powinien być najlepszy argument za tym, że bez doświadczenia lepiej nie zabierać się za metamorfozę dostępnymi w drogeriach środkami. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć wykruszania się włosów, jest stopniowe rozjaśnianie oraz wybieranie rozjaśniaczy o najmniejszej mocy, nawet jeśli oznacza to cały cykl wizyt, zanim osiągniemy wymarzony odcień.

Rozjaśniłam włosy, ale są zielone! Co zrobiłam źle?

Domowa stylizacja może doprowadzić do zielonego odcienia włosów. Wszystko przez nieznajomość zasad mieszania pigmentów. Kiedy rozjaśniamy włosy, przed tonowaniem mają one żółtawy odcień, który nie jest pożądany. Aby go ochłodzić, najczęściej wybierany jest niebieski szampon. Połączenie żółtego i niebieskiego daje kolor zielony, dlatego najlepiej w takich sytuacjach jest wybieranie szamponu w kolorze fioletowym. Fioletowy szampon wychładza odcień włosa i pozwala się cieszyć pięknym blondem.

Moje włosy są nieprzyjemne w dotyku. Jak to zmienić domowymi sposobami?

Jednym z najlepszych domowych patentów na zamknięcie łuski włosa i jej wygładzenie jest zakwaszenie, które możemy przeprowadzić w domowym zaciszu. Zakwaszanie włosów powinno być ostatnim punktem ich mycia. Po oczyszczeniu włosów i skóry głowy oraz nałożeniu maski czy odżywki, wystarczy spłukać włosy... wodą z cytryną lub octem! Taki zabieg nie tylko zapewni naszym włosom blask, ale w przypadku włosów farbowanych zapobiegnie wypłukiwaniu się pigmentu, co pozwoli cieszyć wymarzonym kolorem dłużej. 

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak instagram.com/lukiur

Czy blond włosy można olejować? Jeśli tak, to jakim olejem i jak często?

Olejowanie blond włosów jest jak najbardziej dozwolone. Wśród moich klientek najlepiej sprawdzają się:

- olej arganowy,

- olej z pestek malin,

- olej marula. 

Można użyć także olejów, które są o wiele łatwiej dostępne: oleju z pestek winogron czy oleju kokosowego. 

Należy jednak pamiętać, aby nie stosować olejów zbyt często, ponieważ może dojść do przeproteinowania włosa, co może dać odwrotny skutek do zamierzonego. Olej należy stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu przed myciem. 

Lepiej wycierać włosy ręcznikiem czy zawijać je w turban? Nie zniszczę ich w tych sposób?

O możliwości wycierania włosów ręcznikiem najlepiej zapomnieć. Pocieranie szorstkim materiałem o delikatną strukturę włosa doprowadza do otwierania się łusek. Z pewnością lepszym wyborem będzie zawinięcie włosów w turban. Należy jednak pamiętać, że do tego najlepiej zaopatrzyć się w delikatny, polarowy ręcznik, który nie tylko lepiej chłonie wodę, ale i nie ma negatywnego wpływu na włosy. 

Czy suszenie włosów suszarką niszczy włosy?

Stylizacja termiczna włosów, bez względu na to, czy będzie to suszenie, prostowanie czy kręcenie, powinno odbywać się z użyciem kosmetyków zabezpieczających nasze włosy przed temperaturą i spaleniem. Dodatkowo ważne jest, by suszyć włosy na szczotkę. To dodatkowo domyka łuski i pozwala cieszyć się zdrowym wyglądem włosów. 

Mój fryzjer nakłada blond "na folię". Boję się, że spali mi włosy!

Najwięksi fryzjerzy na świecie pracują z folią przy rozjaśnianiu włosów. Oczywiście, przy nieumiejętnej pracy stylisty fryzur może dojść do poparzenia, ale bez użycia folii również jest to możliwe, szczególnie że wtedy stosuje się rozjaśniacz o wyższym stężeniu, co dodatkowo może uszkodzić strukturę włosa.

Wiktoria GąsiewskaWiktoria Gąsiewska instagram.com/lukiur

Joanna LazerJoanna Lazer instagram.com/lukiur

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.